Co je to rozhodčí nález?

Je to písemné rozhodnutí, které vypadá jako rozsudek soudu, ale nejmenuje se „rozsudek“, ale „rozhodčí nález“, a nevydal jej soud, ale rozhodce. Rozhodčí nález vám přikazuje, že máte nějaké úvěrové společnosti či bance zaplatit dlužnou částku spolu s úroky a ještě k  tomu hradit náklady na rozhodčí řízení, které mohou mnohdy dosahovat i několika desítek tisíc Kč. Pokud není ve stanoveném termínu (často pouhé tři dny) dlužná částka uhrazena, obrací se úvěrová společnost či banka na soud, který na základě rozhodčího nálezu nařídí exekuci.

Summary
Review Date
Reviewed Item
rozhodčí nález
Author Rating
51star1star1star1star1star
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

4 Comments on “Co je to rozhodčí nález?

renata kucerova
01/19/2018 at 08:48

Vznikl me dluh u cesky rozhlas dluh cinil 1000 byla name podana exekuce a ta cinila 11000 kc tuto castku si navisil exekutor ja jsem muto splacela ale pripada meto ze tato castka byla neopravnena a exekutor semnou nechtel nic resit a jeste me bylo receno kdyz to nezaplatim tak me bude castka navysena

Odpovědět
Tomas
01/30/2018 at 14:10

Dobrý den, chci se zeptat… mám rozdhici nález, Ale exekuce byla nedávno zaplacena… mohu tohle nějak řešit?je mi líto těch peněz či jsem zaplatil…a neprávem.dekuji

Odpovědět
Jakub Maixner
12/17/2018 at 19:46

hezký den, rozhodčí nález vzniká z rozhodčího řízení a to předchází před soudně nařízenou exekucí. Jestli jste měl smluvně uvedeno, že spory mezi Vámi a společností xy budou řešeny v rozhodčím řízení není možné se vyhnout platbě jak za výlohy spojené s rozhodčím řízením tak spojené s exekucí.

Odpovědět
Ivana Chramostova
01/22/2019 at 19:32

Dobry den,brala jsem si pujcku 5000kc u Komercniho a sporitelniho druzstva Domov,tu jsem zaplatila a pujcila si dalsi 6000 a to jsem bohužel nedoplatila a pak mi prisel Rozhodčí Nález a ja musela zaplatit po navýšení penálu a další 92 500kc…Vse mam uz uhrazene v roce 2017 jsem to konecne splatila.Pokud by se s tim dalo neco delat,rada by jsem dostala nejakou cast penez zpet,protoze o 200% navyseni na urocich je darebactvi prvního stupně…Budu vděčná za jakoukoli radu a pomoc.Velmi dekuji .

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *