Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?

Pro každé vyhodnocení exekuce je vždy nutné mít alespoň nějaký dokument k exekuci (např. exekuční příkaz). Bohužel, v průběhu života se vyskytují situace, při kterých se tyto dokumenty ztrácejí (např. stěhování, rozvod apod.). A protože by byla velká škoda i nadále zůstat v protiprávní exekuci jen kvůli tomu, že jste v minulosti přišli o své podklady k exekuci, přinášíme vám krátký návod, jak tyto dokumenty opět získat.  

V první řadě je nutné mít alespoň jeden dokument od exekutora (např. jakýkoliv exekuční příkaz, usnesení apod.). Z něho lze vyčíst, na základě čeho byla vaše exekuce nařízena, a to je velmi důležité, neboť dokážeme zastavovat pouze exekuce, které byly nařízeny na základě rozhodčího nálezu (více v článku Jak poznat exekuci, kterou je možné zastavit?)

A kde tedy můžete tento dokument získat?

  1. Pokud jste zaměstnáni a exekuce je  prováděna srážkami ze mzdy, tak váš zaměstnavatel musí mít exekuční příkaz, na základě kterého srážky ze mzdy probíhají.  Zajděte za mzdovou účetní a poproste ji, aby vám váš exekuční příkaz okopírovala.
  2. Pokud víte, kdo je váš exekutor, tak ho zkuste kontaktovat a požádat o zaslání některého z  exekučních příkazů případně požádejte o nahlédnutí do exekučního spisu (jedná se o soupis všech vyhotovených rozhodnutí a jiných jednání exekutora). Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše potřebné si prostě vyfoťte.
  3. Pokud nepřipadá v úvahu ani jedna z výše uvedených variant, existuje zde možnost, která funguje vždy. Zavolejte na okresní soud (seznam soudů zde ), pod který spadá vaše trvalé bydliště, a požádejte o nahlédnutí do svých exekučních spisů. Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše potřebné si prostě vyfoťte.

Jedním z výše uvedených způsobů tak můžete získat exekuční příkaz či usnesení, které v případě exekucí od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Cetelem,  Komerční banka, Finpomoc úplně stačí pro vyhodnocení a případné zastavení vaší exekuce. Pokud na tomto dokumentu naleznete spojení „rozhodce“ či „rozhodčí nález“, je zde velká šance, že je možné vaši exekuci zastavit.

Pokud si s vyhodnocením vaší exekuce nejste jisti, můžete vaše podklady zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My je vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda je možné vaši exekuci zastavit.

Pokud máte exekuci od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Cetelem, Komerční banka, Finpomoc a podařilo se vám získat exekuční příkaz nebo usnesení, už dál číst nemusíte. Více podkladů již není třeba!

Pojďme se nyní podívat na případ, kdy pro zastavení exekuce nestačí exekuční příkaz nebo usnesení. U některých exekucí (např. od společnosti Profi Credit, Profidebt, SMART Capital a další) je nutné ještě prostudovat původní smlouvu s úvěrovou společností s rozhodčí doložkou (Jak poznat rozhodčí doložku?). Pokud ji doma nemůžete nikde nalézt, nevadí.

V případě exekucí od společností Profi Credit, Profidebt či Intrum Justitia můžeme původní smlouvu získat za vás. Jak to uděláme, si můžete přečíst v článku Jak na exekuci od Profi Creditu?

Pokud si chcete vaši původní smlouvu obstarat sami, můžete použít níže uvedený postup, který by měl platit u všech exekucí, které byly nařízeny na základě rozhodčího nálezu. Celý proces začíná u exekučního příkazu:Rozhodce Landsmann

Z exekučního příkazu jsme se dozvěděli, že exekuce byla nařízena na základě rozhodčího nálezu. Pokud čteme dál, zjistíme, že exekuci podala společnost PROFI CREDIT Czech, a.s. Abychom mohli určit, zda exekuci od této společnosti dokážeme zastavit, potřebovali bychom vidět i původní smlouvu s úvěrovou společností (Profi Creditem). Pokud ji nemůžete nálezt, nezoufejte! I zde existuje způsob, jak ji znovu získat: 

  1. Podívejte se na váš exekuční příkaz a zjistěte jméno rozhodce, který váš případ rozhodoval. V našem příkladu to je Mgr. Marek Landsmann.
  2. Podle příjmení vyhledejte rozhodce v Seznamu rozhodců (http://rozhodci.justice.cz/seznam-rozhodcu)
  3. Podívejte se na adresu  rozhodce.  V případě pana Landsmanna to je Nám. Republiky  53, PardubiceSeznam - rozhodce Landsmann
  4. Zjistěte, do jakého okresu spadá sídlo rozhodce. V našem příkladu je sídlo pana rozhodce v Pardubicích, což je zároveň i okresní město.  
  5. seznamu soudů (http://portal.justice.cz/Justice2/Uvod/Soudy.aspx) vyhledejte soud, pod které spadá sídlo rozhodce. Zavolejte tam a požádejte o nahlédnutí do vašeho rozhodčího spisu, kde by měla být původní smlouva uložena. Na nahlížení si s sebou opět vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a původní smlouvu i s obchodními podmínkami (zde bývá nejčastěji “ukrytá” rozhodčí doložka) nafoťte. V našem příkladě bychom volali na Okresní soud v Pardubicích, protože rozhodce Mgr. Landsmann má sídlo  přímo tam. 

Jakmile budete mít tuto smlouvu se zněním rozhodčí doložky, můžete ji spolu s nějakým exekučním příkazem zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My je vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda je možné i vaši exekuci zastavit.

Pokud jste ještě nevyplnili náš online formulář pro zastavení exekuce, tak to prosím udělejte zde. Pokud máte exekuci od společnosti Profi Credit, Profidebt či Intrum Justitia, klikněte zde.

Summary
Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?
Article Name
Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?
Description
Pro každé vyhodnocení exekuce je vždy nutné mít alespoň nějaký dokument k exekuci (např. exekuční příkaz). Bohužel, v průběhu života se vyskytují situace, při kterých se tyto dokumenty ztrácejí (např. stěhování, rozvod apod.).
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

8 Comments on “Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?

Ladislav
05/21/2017 at 12:32

dobry den,ja mam exekuce na vodafon,ale ani nevim proc mi pan exekutor neposlal ani jeden papir ze proste musim neco vyplatit,proste mam jen zamrazeny ucet,a hlavne nic nevim co a jak postupovat dale,jak to mam splacet ,proste nic nevim,bo nijaky papir sem neobdrzel od exekutora,jen sem volal banku a tam mi rikali ze mam exekuce na ucet..muzete my stym nejak poradit?????????

Odpovědět
Erika Carova
06/16/2017 at 15:33

Dobrý den, chci se zeptat jestli mám šanci také aby mi smazalo dluh u proficreditu. Vzala jsem si tenkrát 2.pujcky a nemám na to abych splácela 5000kc, každý měsíc. Pár splátek jsem nezaplatila. Ale exekuce mi ještě nepřišla. Mam smlouvy od těch půjček. Mam sanci,aby mi byl dluh také smazán?děkuji za odpověď

Odpovědět
František Markovič
06/20/2017 at 14:10

Dobrý den jsme s manželkou v odlužení již dva roky cca máme také právo zastavit exekuce a zástavní práva kde rozhodoval rozhodčí ?Také třeba finanční úřad který nám dal na majetek zástavní právo rozhodnutím správce daně to samé sociální a důchodové nám obstavili podobně majetek.

Odpovědět
Vendula
09/02/2017 at 20:50

Dobrý den,
Můj otec splácí exekuci od Home Creditu již 9 let..Vzal si kreditní kartu..Dlužná částka byla 30.000Kc + příslušenství..K dnešnímu dni má zaplaceno přes 100.000 a stále ještě není zaplaceno…Dá se to nějak zastavit?Myslím,že už dostaly dost…
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Dolfi Sedlmayer
09/08/2017 at 08:22

Dobrý den,
Mám problém. V současné době mám exekuci, kterou řádně splácím a je mi srážena ze mzdy.
Zaměstnavatel po mne chce, abych si založil účet kam by mi zasílal mzdu. Tu současnou dostávám cash. Jak to udělat, aby mi exekutor nezablokoval účet a já mohl dál splácet a mít peníze na existenci?

Odpovědět
Pampy35
10/13/2017 at 12:02

Co to nechat posilat na jiny ucet pod jmenem zmaneho nebo zname kam by exekuce nemohla ? 🙂

Odpovědět
Hanka
10/17/2017 at 13:16

Pokud máte děti, je možné a hlavně vhodné, založit účet na dítě. Ale pozor, vlastník účtu musí být dítě a Vy budete pouze zákonný zástupce. Na tento účet exekutor nesmí. Vhodné účty pro děti je Poštovní spořitelna,a u KB je velmi dobrý studentský účet. Ty mám vyzkoušené na dceři. Pokud nemáte své děti, domluvte se z někým komu věříte a nechte si peníze poslat na jeho účet. Takový účet exekutor nesmí obstavit. 🙂

Odpovědět
Illéš Petr
11/03/2017 at 11:09

Dobrý den,
mám dotaz a sice, pokud budou splněny veškeré předpoklady pro zastavení exekuce ( rozhodčí doložka, rozhodce a veškeré podklady které jsou zapotřebí k této věci které vám zašlu určenou cestou ) a v zastavení exekuce budeme úspěšní, chci vědět zda mohu očekávat to, že oprávněný který v exekuci neuspěl a jeho podnět k vymožení pohledávky byl tedy z důvodu jak je shora uvedeno zastaven může podat znovu nový podnět k vymožení stejné pohledávky i u jiného Exekučního úřadu. Pro příklad uvedu situaci kdy povinnému zbývá poslední rok k tomu že bude exekuce promlčena dle nařízeného zákona. On tedy podá onen návrh o zastavení exekuce, bude úspěšný a bude slavit, ale oprávněný se s tímto nebude chtít smířit a podá tedy tu samou exekuci u jiného Exekučního úřadu. Pro povinného to bude ovšem znamenat to, že exekuce bude znovu zahájena a bude muset počítat s tím, že nastane nová doba promlčení a tedy nový kolotoč. Ptám se proto, je tato verze pravděpodobná ? Může oprávněný znovu zahájit tu samou exekuci i když byl již jednou v této exekuci neúspěšný ? Nad rámec věci uvádím, že se jedná o exekuce Home Credit aj. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *