Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?

Pro každé vyhodnocení exekuce je vždy nutné mít alespoň nějaký dokument k exekuci (např. exekuční příkaz). Bohužel, v průběhu života se vyskytují situace, při kterých se tyto dokumenty ztrácejí (např. stěhování, rozvod apod.). A protože by byla velká škoda i nadále zůstat v protiprávní exekuci jen kvůli tomu, že jste v minulosti přišli o své podklady k exekuci, přinášíme vám krátký návod, jak tyto dokumenty opět získat.  

V první řadě je nutné mít alespoň jeden dokument od exekutora (např. jakýkoliv exekuční příkaz, usnesení apod.). Z něho lze vyčíst, na základě čeho byla vaše exekuce nařízena, a to je velmi důležité, neboť dokážeme zastavovat pouze exekuce, které byly nařízeny na základě rozhodčího nálezu (více v článku Jak poznat exekuci, kterou je možné zastavit?)

A kde tedy můžete tento dokument získat?

  1. Pokud jste zaměstnáni a exekuce je  prováděna srážkami ze mzdy, tak váš zaměstnavatel musí mít exekuční příkaz, na základě kterého srážky ze mzdy probíhají.  Zajděte za mzdovou účetní a poproste ji, aby vám váš exekuční příkaz okopírovala.
  2. Pokud víte, kdo je váš exekutor, tak ho zkuste kontaktovat a požádat o zaslání některého z  exekučních příkazů případně požádejte o nahlédnutí do exekučního spisu (jedná se o soupis všech vyhotovených rozhodnutí a jiných jednání exekutora). Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše potřebné si prostě vyfoťte.
  3. Pokud nepřipadá v úvahu ani jedna z výše uvedených variant, existuje zde možnost, která funguje vždy. Zavolejte na okresní soud (seznam soudů zde ), pod který spadá vaše trvalé bydliště, a požádejte o nahlédnutí do svých exekučních spisů. Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše potřebné si prostě vyfoťte.

Jedním z výše uvedených způsobů tak můžete získat exekuční příkaz či usnesení, které v případě exekucí od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Cetelem,  Komerční banka, Finpomoc úplně stačí pro vyhodnocení a případné zastavení vaší exekuce. Pokud na tomto dokumentu naleznete spojení „rozhodce“ či „rozhodčí nález“, je zde velká šance, že je možné vaši exekuci zastavit.

Pokud si s vyhodnocením vaší exekuce nejste jisti, můžete vaše podklady zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My je vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda je možné vaši exekuci zastavit.

Pokud máte exekuci od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Cetelem, Komerční banka, Finpomoc a podařilo se vám získat exekuční příkaz nebo usnesení, už dál číst nemusíte. Více podkladů již není třeba!

Pojďme se nyní podívat na případ, kdy pro zastavení exekuce nestačí exekuční příkaz nebo usnesení. U některých exekucí (např. od společnosti Profi Credit, Profidebt, SMART Capital a další) je nutné ještě prostudovat původní smlouvu s úvěrovou společností s rozhodčí doložkou (Jak poznat rozhodčí doložku?). Pokud ji doma nemůžete nikde nalézt, nevadí.

V případě exekucí od společností Profi Credit, Profidebt či Intrum Justitia můžeme původní smlouvu získat za vás. Jak to uděláme, si můžete přečíst v článku Jak na exekuci od Profi Creditu?

Pokud si chcete vaši původní smlouvu obstarat sami, můžete použít níže uvedený postup, který by měl platit u všech exekucí, které byly nařízeny na základě rozhodčího nálezu. Celý proces začíná u exekučního příkazu:Rozhodce Landsmann

Z exekučního příkazu jsme se dozvěděli, že exekuce byla nařízena na základě rozhodčího nálezu. Pokud čteme dál, zjistíme, že exekuci podala společnost PROFI CREDIT Czech, a.s. Abychom mohli určit, zda exekuci od této společnosti dokážeme zastavit, potřebovali bychom vidět i původní smlouvu s úvěrovou společností (Profi Creditem). Pokud ji nemůžete nálezt, nezoufejte! I zde existuje způsob, jak ji znovu získat: 

  1. Podívejte se na váš exekuční příkaz a zjistěte jméno rozhodce, který váš případ rozhodoval. V našem příkladu to je Mgr. Marek Landsmann.
  2. Podle příjmení vyhledejte rozhodce v Seznamu rozhodců (http://rozhodci.justice.cz/seznam-rozhodcu)
  3. Podívejte se na adresu  rozhodce.  V případě pana Landsmanna to je Nám. Republiky  53, PardubiceSeznam - rozhodce Landsmann
  4. Zjistěte, do jakého okresu spadá sídlo rozhodce. V našem příkladu je sídlo pana rozhodce v Pardubicích, což je zároveň i okresní město.  
  5. seznamu soudů (http://portal.justice.cz/Justice2/Uvod/Soudy.aspx) vyhledejte soud, pod které spadá sídlo rozhodce. Zavolejte tam a požádejte o nahlédnutí do vašeho rozhodčího spisu, kde by měla být původní smlouva uložena. Na nahlížení si s sebou opět vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a původní smlouvu i s obchodními podmínkami (zde bývá nejčastěji “ukrytá” rozhodčí doložka) nafoťte. V našem příkladě bychom volali na Okresní soud v Pardubicích, protože rozhodce Mgr. Landsmann má sídlo  přímo tam. 

Jakmile budete mít tuto smlouvu se zněním rozhodčí doložky, můžete ji spolu s nějakým exekučním příkazem zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My je vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda je možné i vaši exekuci zastavit.

Pokud jste ještě nevyplnili náš online formulář pro zastavení exekuce, tak to prosím udělejte zde. Pokud máte exekuci od společnosti Profi Credit, Profidebt či Intrum Justitia, klikněte zde.

Summary
Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?
Article Name
Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?
Description
Pro každé vyhodnocení exekuce je vždy nutné mít alespoň nějaký dokument k exekuci (např. exekuční příkaz). Bohužel, v průběhu života se vyskytují situace, při kterých se tyto dokumenty ztrácejí (např. stěhování, rozvod apod.).
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

59 Comments on “Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?

Ladislav
05/21/2017 at 12:32

dobry den,ja mam exekuce na vodafon,ale ani nevim proc mi pan exekutor neposlal ani jeden papir ze proste musim neco vyplatit,proste mam jen zamrazeny ucet,a hlavne nic nevim co a jak postupovat dale,jak to mam splacet ,proste nic nevim,bo nijaky papir sem neobdrzel od exekutora,jen sem volal banku a tam mi rikali ze mam exekuce na ucet..muzete my stym nejak poradit?????????

Odpovědět
Erika Carova
06/16/2017 at 15:33

Dobrý den, chci se zeptat jestli mám šanci také aby mi smazalo dluh u proficreditu. Vzala jsem si tenkrát 2.pujcky a nemám na to abych splácela 5000kc, každý měsíc. Pár splátek jsem nezaplatila. Ale exekuce mi ještě nepřišla. Mam smlouvy od těch půjček. Mam sanci,aby mi byl dluh také smazán?děkuji za odpověď

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:52

Dobrý den,
pokud ještě nemáte exekuci, tak doporučujeme se pokusit nějak domluvit či vyjednat splátkový kalendář. Také je nutné si řádně přebírat poštu, protože to je právě doba před exekucí, která poskytuje možnost rozporování dluhu. Pokud byste potřebovala více poradit, zkuste se obrátit na dluhovou poradnu ve Vašem městě. Vždycky je lepší řešit dluhy ještě před tím, než pohledávka skončí v exekuci.

Odpovědět
Neznámá exekuce odešla z účtu
03/02/2020 at 02:41

Dobrý den, na výpisu z účtu mi odešlo exekutorovi 22500 Kč. Dodnes nevím za co, stěhovala jsem se a nevím co a hlavně komu dlužím. Žádné předchozí upozornění ani tě strany mé banky nedošlo. Nebo alespoň nepřišlo mě osobně do rukou. Jsem bez zaměstnání. Peníze na mém účtu patří mojí mamince, která se mnou nebydlí, poté se o ní starám a též na její jméno a můj účet chodí její peníze za péči. Peníze z účtu nevybírám. Pouze platím její výdaje. Žádné peníze jako příjem mi nechodí na úćet. Pouze došla brigáda na mojí – peníze na mojí dceru pod jejím jménem. Poraďte prosím jak postupovat. Je to vrchol, když mi něco strhli, nevím za co…

Odpovědět
František Markovič
06/20/2017 at 14:10

Dobrý den jsme s manželkou v odlužení již dva roky cca máme také právo zastavit exekuce a zástavní práva kde rozhodoval rozhodčí ?Také třeba finanční úřad který nám dal na majetek zástavní právo rozhodnutím správce daně to samé sociální a důchodové nám obstavili podobně majetek.

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:49

Dobrý den,
pokud už jste v insolvenci, tak Vám bohužel pomoc nedokážeme. Určitě se ale můžete zkusit obrátit na insolvenčního správce nebo na nějakou dluhovou poradnu ve vašem městě, kteří by Vám snad dokázali lépe poradit.

Odpovědět
Vendula
09/02/2017 at 20:50

Dobrý den,
Můj otec splácí exekuci od Home Creditu již 9 let..Vzal si kreditní kartu..Dlužná částka byla 30.000Kc + příslušenství..K dnešnímu dni má zaplaceno přes 100.000 a stále ještě není zaplaceno…Dá se to nějak zastavit?Myslím,že už dostaly dost…
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:47

Dobrý den,
ano, pokud byla tato exekuce nařízena na základě rozhodčího nálezu, bylo by možné ji zastavit. Můžete nám poslat exekuční příkaz na info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt).

Odpovědět
Dolfi Sedlmayer
09/08/2017 at 08:22

Dobrý den,
Mám problém. V současné době mám exekuci, kterou řádně splácím a je mi srážena ze mzdy.
Zaměstnavatel po mne chce, abych si založil účet kam by mi zasílal mzdu. Tu současnou dostávám cash. Jak to udělat, aby mi exekutor nezablokoval účet a já mohl dál splácet a mít peníze na existenci?

Odpovědět
Pampy35
10/13/2017 at 12:02

Co to nechat posilat na jiny ucet pod jmenem zmaneho nebo zname kam by exekuce nemohla ? 🙂

Odpovědět
Hanka
10/17/2017 at 13:16

Pokud máte děti, je možné a hlavně vhodné, založit účet na dítě. Ale pozor, vlastník účtu musí být dítě a Vy budete pouze zákonný zástupce. Na tento účet exekutor nesmí. Vhodné účty pro děti je Poštovní spořitelna,a u KB je velmi dobrý studentský účet. Ty mám vyzkoušené na dceři. Pokud nemáte své děti, domluvte se z někým komu věříte a nechte si peníze poslat na jeho účet. Takový účet exekutor nesmí obstavit. 🙂

Odpovědět
David
02/09/2018 at 19:21

Myslím ze nemáte pravdu,exekuci bude strhávat z platu firma u které jste zaměstnána a zbytek pošle na účet, ale exekuce bude již strhla

Odpovědět
Illéš Petr
11/03/2017 at 11:09

Dobrý den,
mám dotaz a sice, pokud budou splněny veškeré předpoklady pro zastavení exekuce ( rozhodčí doložka, rozhodce a veškeré podklady které jsou zapotřebí k této věci které vám zašlu určenou cestou ) a v zastavení exekuce budeme úspěšní, chci vědět zda mohu očekávat to, že oprávněný který v exekuci neuspěl a jeho podnět k vymožení pohledávky byl tedy z důvodu jak je shora uvedeno zastaven může podat znovu nový podnět k vymožení stejné pohledávky i u jiného Exekučního úřadu. Pro příklad uvedu situaci kdy povinnému zbývá poslední rok k tomu že bude exekuce promlčena dle nařízeného zákona. On tedy podá onen návrh o zastavení exekuce, bude úspěšný a bude slavit, ale oprávněný se s tímto nebude chtít smířit a podá tedy tu samou exekuci u jiného Exekučního úřadu. Pro povinného to bude ovšem znamenat to, že exekuce bude znovu zahájena a bude muset počítat s tím, že nastane nová doba promlčení a tedy nový kolotoč. Ptám se proto, je tato verze pravděpodobná ? Může oprávněný znovu zahájit tu samou exekuci i když byl již jednou v této exekuci neúspěšný ? Nad rámec věci uvádím, že se jedná o exekuce Home Credit aj. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:45

Dobrý den,
je nepravděpodobné, že by oprávněný znovu uplatnil rozhodčí nález u jiného exekučního úřadu. Je ale možné, že by oprávněný znovu žaloval pohledávku ze zastavené exekuce, avšak už by to nešlo přes rozhodce, ale muselo by to jít přes soud. Pokud by taková situace nastala, začala by se skutečně řešit možnost promlčení, kdy přichází v úvahu nejen datum zesplatnění, ale i datum podání žaloby apod. Zároveň by byla možnost rozporovat výše pohledávky (např. část byla splacena, část může být protiprávní – příliš vysoké úroky či pokuty apod.). Důležité také je, že pokud bylo v původní exekuce něco zaplaceno na náklady exekuce, je možné tyto peníze po exekutorovi požadovat zpět. Ty pak mohou sloužit na úhradu zbylého dluhu.

Hezký den,
Exekutor má smůlu

Odpovědět
josef kolář
11/28/2017 at 10:55

dobrý den píši za sveho bratra mam dotaz bratr prodělal mozkoví infarkt vzhledem k tomu že dlouhodobě zkončil v nemocnici tak mamka obvolala všechny ynstytuce myslím od telefoního operátora a po banky a žadala o pozastavení plateb jelikož je v nemocnici po těžkem urazu a že není problem všem doložit veškeré podklady od lékařu každý se jen vysmal a žejeto nezajíma a nasledně došly bratrovy ruzne exekuce např tel.operator z částky ˇ2 500 udělal zhruba 48 000 exekuce banka zhruba z 500 kč udělala něco kolem 50 000 a další instytuce jelikož bratrovy zustaly trvale nasledky skončil v duchodě chci se touto cestou pozeptat zda je nějaka možnost jak zjistit zda na něj nevymahali platby proti právně zkozušeli jsme kontaktovat exekutory ve všech případech jsou z prahy žadnej nekomunikuje a jedine co oznamili žesi musi osobně dojet do Prahy ale jelikož bratr je min pohyblivý a a zdravotní stav nedovoluje tak daleko cestovat není schopen osobně dojet exekutoři nejsou ani schopni zaslat kopie exekučních příkazu mužete mi prosím napsat jak mam postupovat v takových situacích abych mohl zjistit zda nahodou nejsou na něj uvaleny protiprávní exekuce předem děkuji snad jste pochopili z meho psaní co a jak myslím přeji hezký den

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:29

Dobrý den,
toto vypadá na složitější případ, kdy by patrně bylo dobré prozkoumat doručování v průběhu hospitalizace vašeho bratra. To my bohužel neumíme, ale můžete se zkusit obrátit třeba na neziskovou organizaci Člověk v tísni či nějakého advokáta. Třeba by Vám tam dokázali více pomoci.

Hezký den

Odpovědět
marian slepčik
11/30/2017 at 14:16

nejsem si jitý kolik mám těch exekucí ale pořád platím pokutu která se pořád navišuje a nemá žádny konec moc prosím o pomoc ,o dalších exekucích nevím ale když doplatím jednu tak se my zase oběví další:chci jen podotknou že jsem v invalydním duchodu a mám i jiné zavasky k teré se tyčej škol a bydlení které promě maj přednostní duležitost prosím o překontrolování mé neukončujicího problemu

Odpovědět
Exekutor ma smulu
12/11/2017 at 13:25

Dobrý den,
určitě se můžeme podívat, zda některé exekuce nejsou protiprávní, a tudíž je možné je zastavit. Můžete nám napsat email na info@exekutormasmulu.cz nebo můžete získat více informací na našem webu http://www.exekutormasmulu.cz

Odpovědět
Nikola
11/06/2018 at 20:55

Dobrý den mám dotaz jak bych zjistila jeslí jsem exekucí měla jsem Provident co tet splácím něco a byla jsem kvůli tomu na policii že dělal podvodi ale tet nemám žádné důkazy že už to dávno mám vyplaceny děkuji za odpověď nashledanou Nikola Vanharkova

Odpovědět
IRENA GRUNDZOVA
12/27/2017 at 17:37

Dobry den prosim..potrebovala bych informaci.. od roku 2006 ziji ve Velke Britanii..do ted.. chtela bych se informovat jestli v Ceske republice ,,mam nejake exekutorske pohledavky..jestli ze ano ? jak zjistim celkovou dluznou castku..,, DEKUJI za odpoved..

Odpovědět
Eva
01/11/2018 at 21:12

Dnes mi banka sdělila ze na základě rozhodnutí o exekuci mi zablokovali účet . Vůbec netuším proč . Žádné vyrozumění nemám , dluhy také ne. Vše řádně platím . Mohu situace nějak řešit ?

Odpovědět
Miroslav Varga
02/01/2018 at 15:33

Před devíti léty jsem si vzal pujčku 10tisíc od Firmy Triangl,bylo tam 12 splátek po tisícikoruně,nedopatřením jsem zaplatil jenom 11 splátek,myslel jsem že už to mám doplacené.Zůstal tam dluh že prý 1000 korun,a ted chce po mne exekutor 33tisíc.Co stím mám dělat?Díky za odpověď.

Odpovědět
Jaroslav Nehyba
02/16/2018 at 20:24

DOBRÝ DEN …Nevím na koho se obrátit o radu ….mám dluh na alimentech 24000,- Nebyl jsem nikým kontaktován a v současné době po mě exekutor chce 79000,-…..jsem si vědom toho že alimenty se platit musí ale 55000,- náklady soudního exekutora se mě zdá už vážně moc…také si myslím že oprávněná strana záměrně exekutorovy řekla mou starou adresu kde dopisy mohla přebírat bývala tchýně a likvidovat je tak aby se ke mě nic nedostalo. mám nějakou šanci s tímhle něco dělat třeba alespoň snížit náklady řízení. Děkuji za radu

Odpovědět
Miloslav Dvorak
02/26/2018 at 22:08

Je na mě vedeno několik exekucí a část z nich je rozhodně takových o jakých zde píšete,já jsem bohužel díky všem těm problémům v invalidním důchodu po mozkové mrtvici a mám problém si přesně vybavit některé skutečnosti stejně tak dohledat potřebné podklady z toho důvodu bych uvítal možnost jakékoliv pomocí která by mi mohla ulehčit momentální situaci,jsem odkázány na pomoc a peníze z invalidního důchodu který mám 10000,-a z něj mi sociálka strhává 2500,- na exekuce děkuji za jakoukoli pomoc nebo informace s pozdravem Dvořák

Odpovědět
Monika Macháčková
04/09/2018 at 10:27

Jsem 3 roky po insolvenci, která proběhla bez potíží..Ale v rejstříku mám vedenou pořád nějakou exekuci, není tam psané od koho ani o jakou částku se jedná..Jelikož jsem si chtěla vzít hypotéku tak mě všude odmítají právě kvuli exekuci kterou mám v rejstříku,ale nikdo mě nic nestrhává nemám ani žádny doklad o exekuci.Jen jsem si požádala o výpis z rejstříku ale nic tam není uvedeno..Jak mám postupovat?Děkuji

Odpovědět
Matěj
06/21/2018 at 13:19

Dobrý den,mám takový problèm s exekucema které už se sevším všudy řeší dva roky. Tehdy jsem jsem přijel do Prahy s dluhem 90000,- a mou vlastní vinnou to narostlo na 1700000,- že jsem si naivně myslel že když mám trvalou adresu na úřadě že na mě nemohou jelikož jsem nezaměstnán a nejsem veden na úřadu práce a mám dva záznamy v rejstříku trestů je možné se z toho nějak dostat? Příležitostně chodím na brigády a snažím se nějakým způsobem platit ale měsíční splátky činní přes 50000/měsíčně a já to nezvládám je to možné nějak řešit? Děkuji

Odpovědět
Jana Novotná
08/02/2018 at 17:56

Dobrý den mám dotaz ohledně exekucí a to je na vedení na mou osobu ale do šech exekucí mne dostala Romka která mi tenkrát sebrala op což jsem hlásila a nikdo mi nepomohl ausela jsem op z ní dostat sama ani policie mi nepomohla-prý musím jo z ní dostat sama což mi trvalo 4měsíce a tak jí dali spoustu času na její podvody co mám dělat s tímto jednáním i banka když jsem to hlásila a chtěla zrušit nic nepodnikla. Naopak mne nutili se podepsat jako podvodníček a kde ta si to nechala podepsat to nevím. Je od ní zproszé co udělala.a já musím vše za ní platit a nikoho to nezajímá. ale mě to vadí dokonce skočil na mužův plat a museli to strhávat až do konce .jak toto vše zrušit? Novotná Jana Dlouhá 172 Kamenický Šenov 47114 mobil-790832697 prosím o pomoc.

Odpovědět
Josef Růčka
08/03/2018 at 17:35

Dobrý den, prosím o radu, jak zjistit exekuce již ukončené, potřebuji k nim dokumentaci.
Děkuji.
S pozdravem
Josef Růčka

Odpovědět
Petra Nozarova
08/17/2018 at 04:10

Dobrý den,měla bych dotaz…v mládí jsem udělala vícero chyb a to že jsem si vzala půjčku od společnosti Provident,aj.nedavno jsem zjistila že mám asi 11exekuci,nemám k tomu žádné podklady ani mi nechodila upomínky nebo návrhy na splátkový kalendář,a teď mi nařídily exekucí na plat…jenže jsem samozivitelka mám 1dite,a vysoké poplatky co se týče nájmu stravy atd.muj čistý plat je 17200 ..ze začátku mi strhávaly pouze tisic nebo dva ale po skoro roce se to začalo navyšovat.ted moje výplata po stržení exekuce je kolem 8,5tisice.a to my nezaplatí ani nájemné.nemaji exekutoři nějaké omezení v tom kolik si mohou strhávat,hlavně když jsem samozivitelka a můj plat je jediný nás příjem ….velice děkuji za odpoved

Odpovědět
Magda Havelková
11/23/2018 at 14:49

Mělo by vám zůstat životní minimum na vás a na dítě,víc vám zabavit nesmí ,více zjistíte na justice.cz

Odpovědět
Jitka
08/24/2018 at 00:23

Dobré ráno nechala jsem si od soudu vyjet lustraci a všechny uvedené exekutory jsem vyplatila avšak v dubnu mi zemřel otec a získala jsem dědictví jednu třetinu poloviny domu ale u notáře mi bylo řečeno že proti mně jsou vedeny exekuce od exekutorů kteří nebyli uvedeni v lustraci jsem plně invalidní samoživitelka a moc prosím o radu a pomoc papíry od notáře mám vytištěné jak je možné že nebylzí uvedeni v lustraci? Jsem zoufalá prosím o radu Matoušková Jitka 10.8.1974 Pod Hůrkou 550 Klatovy 33901 tel 792260949

Odpovědět
Marek
11/15/2018 at 16:42

Dobry den mam taky exekuce ale chci je splacet ale chtel by je sloucit a splacet jednou castkou mnesicne da se to ? prosim o info

Odpovědět
Magda Havelková
11/23/2018 at 14:46

Dobrý den
Chci se zeptat zda je možné ,že mi exekutor zabaví úlevu na dani ,kterou mám k výplatě na děti ? Slyšela jsem , že by se to stát nemělo a přesto se to děje co s tím ? Děkuji moc M.H.

Odpovědět
Zuzana Nováková
01/03/2019 at 14:08

Mám s manželem zúženo SJM na základě předmanželské smlouvy, neboť manžel měl nějaké exekuce z minulosti. Navštívil nás exekutor a začal si polepovat věci u mě doma s tím, že nemám právo přímo dokazovat, že polepované věci jsou jen moje na základě účtů a faktur na mé jméno za svobodna. To jsme samozřejmě nedopustili a exekuci jsem za manžela obratem zaplatila. Na exekučním příkazu byly vyúčtovány předběžné náklady za výkon exekuce (cca 59 tis. Kč). Ptala jsem se, co to je za částku, no prý odvoz věcí, manipulace a skladování). Když k ničemu podobnému nedošlo, měl by přeci exekutor provést podrobné vyúčtování a nepoužitou částku vrátit. Mimo jiné měl manžel blokované peníze na depozitu u zaměstnavatele, které byly uvolněny až po úhradě celé exekuce, tudíž rovněž tuto částku přeplacenou by měl exekutor vrátit a nic….Oznámení o ukončení exekuce jsme obdrželi, ale vyúčtování nesedí. Jak se bránit?

Odpovědět
Jana Švachova
01/14/2019 at 10:39

Dobrý den,byla mi udělena exekuce od společnosti ESSOX-dle banky přišel příkaz dne 30/11/2018 a dle rejstříku exekucí z exekutorske komory na mé jméno žádná exekuce udělena není, mám exekuci na plat a zmrazeny účet na který mi zaměstnavatel zasílá zbylou část-nezabavitelne minimum.Nemam žádný příkaz a exekutorovi se nelze dovolat.Je jednání exekutora protiprávní a lze se proti tomu nějak bránit,popřípadě kde mi můžou pomoci.Jsem kompletně odříznuta od všech financnich prostředků!!!??Děkuji za pomoc

Odpovědět
Patrik
01/22/2019 at 19:07

Chtěl bych zjistit kdesli se dá má exekuce zastavit

Odpovědět
Robin
01/28/2019 at 12:39

Dobry den, da se toto uplatnit i na exekuce kteréu již jsou vymozene? Pokud ano, je zde nějaké časové omezení. Dekuji za odpověď.

Odpovědět
Lukáš Harang
01/28/2019 at 17:30

Dobrý den, mám otázku neni vůči mě vedena žádná exekuce ale jiz skoro 3 roky mam zablokovany ucet, diky exekucim me byvale manželky. Mame predmanzelskou smlouvu. Hluh udelala pred uzavření manželství a stejně mi exekutor blokuje účet. Chtěl bych se zeptat je nějaká možnost tohle vyřešit? Dekuji Harang

Odpovědět
Petr Šuran
01/28/2019 at 18:15

Dobrý den, před 14lety jsem si vzal půjčku na 30tis od KB. Před třemi měsíci mi přišla exekuce na 151tis, exekuční kancelář se mnou nechce komunikovat i v případě že jsem nabídl že vše okamžitě zaplatím. Je možnost zjistit zda je vůbec tato exekuce a v takovéto výši oprávněná?

Odpovědět
Jiří
01/28/2019 at 21:59

Dobrej den mam exzekuci od společnosti esox a Stratil jsem všechny podklady je to za visvač za 30 tis už tam bude asi tak 40 tis a vysavač fungoval jen dva měsíce a i když byl záruce tak mi řekli ať si najdu opraváře že oni žádného nemají už od začátku si myslím že to je podvod jen kuli 2 splátkam co sem nemohl dát tak mi dali exzekuci co teď ? 🙁

Odpovědět
miroslav koukola
02/07/2019 at 19:20

mám dotaz.může po mně exekutor požadovat splátky exekuce nad rámec srážek prováděných z platu?Mojí ženě strhávají srážky,jak z invalidního důchodu,tak ze zaměstnání.prosím o odpověď.děkuji.

Odpovědět
Karel
02/23/2019 at 04:44

Dobrý den, rád bych se na vas obrátil z dotazem jak mám postupovat když mi byla nařízena exekuce a já nevím ani za co a od koho. Pouze vím že mi bylo zmraženo bankovní konto a znám číslo jednací. Dopátral jsem se ke jménu Exekutora ale když jsem ho kontaktoval z prozbou o objasnění situace tak mi bylo zděleno pouze číslo bankovního konta na který mám požadovanou částku zaslat. Problém je taky v tom že jsem mimo uzemí ČR.

Odpovědět
Diana
03/01/2019 at 14:00

Dobrý den, mám čerstvě exekuci ze mzdy u zaměstnavatele, bohužel zatím nevím čeho se to týká. Jsem samoživitelkou dvou dětí a po srážce mi zbývá pouze na holý nájem.Chtěla jsem se zeptat zda li je možno srážku nějakým zbůsem snížit, strhávají mi skoro 6.000 tisíc.
Děkuji

Odpovědět
patricia
03/19/2019 at 10:51

dobry den, poradili by ste mi s exekuciou aj ked som slovenka a exekuciu na slovensku,prosim?…jedna sa o pokutu u revizora z roku 2009..v roku 2014 sud vydal uznesenie, kde exekutorovi zamietol trovy, nakolko boli premlcane…a pred mesiacom mi rovno zablokoval ucet, zablokoval ciastku z rodicovskeho prispevku a na ucte mi nechal 3e a to vyzivujem dve deti…ked som si ziadala podklady, na zaklade ktorych mi bol ucet zablokovany, tak mi poslali len papier z roku 2009 a napisali mi, ze maju aj exekucny prikaz od sudu, ale ten mi sud nemusi zaslat,len exekutorovi…takze vlastne bez akehokolvek upozornenia..ani neviem co to po mne vlastne vymahaju…mala som za to,ze uznesenim zo sudu o zamietnuti, to konci…ale nekoncilo..udajne bola exekucia zamietnuta len z casti…a teraz vlastne nanovo ziadaju to, co im uz bolo zamietnute…prosim, poradili by ste mi??

Odpovědět
Lenka Novotná
03/25/2019 at 08:54

Dobrý den,zjistili jsme,že je na syna vedena exekuce.V roce 2010 se rozešel s přítelkyní,s kterou si koupili domek za 1.700. 000,-.Respektivě ona měla založené stavebko,tak si vzala hypotéku u České spořitelny a syn se stal spolužadatelem. Když se rozešli, ona se odstěhovala a nesplácela. Dům šel do e-dražby. Ona zažádala o „odlužení“, které už proběhlo. Spořitelna tedy peníze za dům dostala z prodeje a synova bývalá pět let splácela v rámci odlužení. Jak je tedy možné,že je na syna do současné doby vedena exekuce na více jak 1600000 Kč? Je možné, že by Spořitelna vymáhala dlužnou částku na obou? To by pak dostala 2x? Co s tím má syn dělat? Poradíte?

Odpovědět
Andrea
05/09/2019 at 09:05

Dobrý den. Přišla mi exekuce na plat ve výši zhruba 40 tisíc. V ecekučním příkazu je, že je to kvůli daňovému bonusu. Já ovšem daňový bonus nikdy neuplatňovala. Nevím co s tím

Odpovědět
Michal
06/11/2019 at 08:35

Dobrý den, zhruba před rokem jsem měl exekuci Profi credit vymáhanou p.Jíchou Přerov. Exekuci jsem zaplatil, cca 125 tisíc. Původní půjčka byla myslím 23 tisíc. Až později jsem zaregistroval termíny zastavení exekuce, protiprávní exekuce.
Je možné zpětně peníze dostat zpět? 🙂 Předpokládám že to byla protiprávní exekuce. Z dokumentů bych měl mít už jen nějaký doklad o zaplacení a pak rozhodnutí o ukončení exekuce. Smlouvu s Profi už myslím nemám.

Odpovědět
Jiří urbánek
06/20/2019 at 15:01

Je možno zjistit podle mého rodného čísla co mam a co s tim?

Odpovědět
Monika Marečková
08/19/2019 at 11:39

Dobrý den touto cestou chci od vás poradit exeturor mi zablokoval účet. Je to Vladimír Plašil Praha 7. Nebere mi tel a ani na Gmail mi neodpověděl mám jen číslo jednací prosím bylo by mi možné se na to podívat jestli by bylo možné ta exekuce zastavit. číslo:063EIX2054/17-47 Indf cislo:701 120 039. Prosím vás pomozte mi ani nevím co je to za exekuci děkuji moc monika

Odpovědět
Bartolomej
09/03/2019 at 18:49

To snad nemyslite vazne?

Odpovědět
Juliana Horvathova
09/12/2019 at 11:26

Dobry den. Potřebovala bych stim hodně pomoct. Platim už 9 let exekucia stale nevym zaco a kolik ještě mam platit a komu vubec palitim. V současne době skoro 2 roky mi strhavaji okolo 40 tisic a stale nevym kam jdou ty penize . od rok 2009 mi strhavaly a to nemale častky vždy to bylo okolo 20 a vyce korun tak sy vezěte kolik to je penez za ta leta . Proto vas prosim o radu jak se toho konečně zbavyt vždyt to jsou už miliony co jim platim Děkuji Vam za radu nebo pomoc

Odpovědět
Kateřina Kučerová
11/12/2019 at 07:34

Potřebuji pomoct

Odpovědět
Jana Vaňková
11/17/2019 at 16:46

Jedná se to také exekuce, kterou jsem nezavinila já.Vznikla špatným rozhodnutím soudů a již jsem o všechno přišla.Ráda bych se s vámi spojila zda by se dodatečně nedalo něco udělat.Soudkyně, ne jedna byla zmanipulovaná, spíše to vypadá na uplacená (na to ovšem nemám důkaz) ale jejich rozhodnutí bylo vymykající se zdravému rozumu.Komukoliv jsem o celé věci řekla tak se divil, že je toto vůbec možné.Nejhorší je že to pokračuje dál, když už mě nemají co vzít tak vlastní matka (jinak bohužel moje dcera) útočí na svého jediného syna kterého se snaží pomocí soudu také zničit.Prosím pomožte alespoň jemu.

Odpovědět
Lucie
01/14/2020 at 00:12

Dobrý den mám dotaz.Z mladí mám nějaké dluhy,ale jelikož jsem ještě trvale hlášená na úřadě kde jsem si nebyla snad nikdy vyzvednout poštu,vůbec netuším kolik exekucí ještě nemám doplacených a jestli třeba nemám nějakou o které ani nevím, protože dokud jsem byla v práci strhávali se mi z platu a už tehdy mě byla účetní schopná říct že exekuce která se právě ztrhává by měla být poslední a přesto se mi objevila další,tak jestli a teď přijdou ty důležité dotazy: 1.Kdyz jsem už rok a půl na mateřské dovolené jestli mi tedy ty nedoplacené exekuce teď narůstají? a 2.Je možné jít někam,nebo nějak zjistit jaké dluhy,že jsem si to v tom mladí vlastně nadělala?A popřípadě se pokusit s tím něco udělat.

Předem děkuji za rady.

Odpovědět
Emil Bogdan
01/20/2020 at 10:55

Dobrý den, chci se zeptat vzal jsem si kontokorent ve výši 50.000 nejake splátky už jsem tam dal ale strhavaji si to furt jako urok tudiž z toho nemám nic splaceno a furt mi uroky narustaji. Ted nemam práci a snima se nijak domluvit nedá dali mě k soudu podle toho co mám napsane na stránkach air bank prvního.. je možno se od toho nějak odvolat?

Odpovědět
Exekutor má smůlu
02/26/2020 at 07:45

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli se dá zastavit exekuce když mám dluhy z r.2000 u VZP. Děkuji

Odpovědět
Šeli
05/01/2020 at 15:03

Dobrý den.
Prosím o informaci. Rozhodce Mgr. Milada Kožaná dne 21.3.2012 v Pardubicích vydala rozhodčí nález na nedoplacenou půjčku u nebankovní společnosti Smart Capital, a.s.Olomouc ve výši 12900,-Kč. Protože mám velmi nízký důchod, celá exekuce byla sražena vloni z platu mého syna ve výši cca 70000Kč. Je možné takto postupovat?

Odpovědět
exekuce
05/29/2020 at 10:40

Dobrý den,při nedávné Žádosti o půjčku jsem zjistil od poskytovatele půjček,že mám 20 exekucí.Vůbec jsi nejsem vědom,Děkuji a s pozdravem

Odpovědět
Lydia
07/03/2020 at 19:31

JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Lydia Gomezová, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usměju. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi po dobu jednoho roku Myslela jsem si, že ho znovu neuvidím, až když potkám paní Maria, která mi řekla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu teď zavolejte: +2349030731985.
Dr.Sunny také léčí:
1. HIV / AIDS
2. HERPES 1/2
3. RAKOVINA
4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
5. Hepatitida B?
6. Pokud chcete otěhotnět
.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *