Exekuce od Profi Creditu

Často se na nás obracíte s dotazy na exekuce od úvěrové společnosti Profi Credit. My pro vás máme dobrou zprávu – velké množství exekucí od Profi Creditu je protiprávních, a je možné je zastavit!

Profi Credit totiž po dlouhé roky používal neplatné rozhodčí doložky (Co je to rozhodčí doložka?), kde nebyl výběr rozhodce dostatečně jasně a transparentně určen. Díky rozhodnutí Nejvyššího soudu je možné takovéto exekuce zastavovat.

Úvěrové smlouvy společnosti Profi Credit totiž často obsahovaly vysoké úroky a smluvní pokuty, které by přes nezávislý soud neprošly. Profi Credit tedy potřeboval, aby o těchto případech rozhodovali soukromí rozhodci, kteří měli z rozhodování takových sporů velice dobrý byznys, takže často nad protiprávními úroky a pokutami „zavřeli obě oči.“ České soudy si ale tuto nespravedlnost čím dál více uvědomují a exekuce od Profi Creditu proto zastavují.

Existují tři hlavní důvody zastavování exekucí od Profi Creditu:

  1. Neplatná rozhodčí doložka – výběr rozhodce nebyl dostatečně jasně a transparentně určen.
  2. Ekonomická závislost rozhodců – pokud rozhodce rozhoduje velké množství sporů pro Profi Credit, je na něm ekonomicky závislý, takže je zde pochyb, že bude rozhodovat nezávisle (např. JUDr. Vaňková pro Profi Credit rozhodla cca 28 000 sporů a měla za to od Profi Creditu získat cca 30 miliónů korun).
  3. Nemravné úvěrové smlouvy – mnoho smluv Profi Creditu obsahovalo tak vysoké úroky a pokuty, že je možné je považovat za nemravné. Taková úvěrová smlouva je pak neplatná pro rozpor s dobrými mravy.

Jaké exekuce od Profi Creditu lze zastavit?

Pokud na exekučním příkazu objevíte spojení „rozhodčí nález“ nebo „rozhodce“, je zde poměrně velká šance, že taková exekuce je protiprávní, a bude ji možné zastavit.

K čemu je zastavení exekuce od Profi Creditu dobré?

Kromě samotného zastavení exekuce dochází k:

  1. Snížení celkového dluhu o poplatky exekutorům, rozhodcům, advokátům a o protiprávní úroky a pokuty, které právě u Profi Creditu mnohdy bývají až astronomické.
  2. Možnost získat zpátky náklady exekutora – to jsou peníze, které exekutor vymáhá pro sebe jako odměnu za svoji práci. Pokud je ale protiprávní exekuce zastavena, tak přeci není správné, aby člověk, proti kterému byla roky vedena protiprávní exekuce, exekutorovi ještě zaplatil. Exekutor by měl tyto peníze vrátit a svoji odměnu požadovat po úvěrové společnosti, která nechala protiprávní exekuci nařídit.
  3. Možnost získat zpátky část peněz od Profi Creditu – po zastavení exekuce se musí přesně spočítat, kolik peněz bylo vymoženo a na jaké účely byly použity. Pokud se zjistí, že člověk původní dluh přeplatil, je možné tyto peníze po Profi Creditu požadovat, a to dokonce i soudně.

Pro základní vyhodnocení každé exekuce je potřeba alespoň jeden exekuční příkaz. Můžete nám ho zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My vaši exekuci vyhodnotíme a dáme vám vědět. Pokud exekuční příkaz nemáte, přečtěte si náš článek Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady.

Kontaktní údaje a další informace naleznete na www.exekutormasmulu.cz

Summary
Exekuce od Profi Creditu
Article Name
Exekuce od Profi Creditu
Description
Mnoho exekucí od společnosti Profi Credit bylo nařízeno na základě neplatných rozhdočích nálezů. Díky rozhodnutí Nejvyššího soudu je možné takové exekuce zastavovat!
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

8 Comments on “Exekuce od Profi Creditu

František
09/12/2018 at 09:18

To není jen profi credit ale i spousta dalsich např. Zaplo , tommystachi , Provident atd…

Odpovědět
Lenka
10/06/2018 at 10:40

Dobrý den, potřebovala bych pomoct s půjčkou od cool kredit. Zatím to my jen vymaci společnost.

Odpovědět
Viktor sarkozi
10/06/2018 at 22:54

Dobří den potreboval bych udelat insolvence protoze vzal nebankovni uver z bratrem a ten my neplatil pijcku tak mi berou s karti konto korent ja sem na duchodu a moc nestiham protoze vzit byt do pronajmu ale bojim mi nesahli jeste exzra penize

Odpovědět
Ivana
10/26/2018 at 13:35

Dobry den mam vedenou exekuci od profi creditu podle vykonatelneho rozhodciho nalezua rozhodce mgr.Marek Lansman z castky 19000kc na 100 837 kc coz se mi zda hodne prehnane.jsem v id a pobiram 5.500kc mesicne.bohuzel podklady k tomu jiz nemam

Odpovědět
Jana..H.
10/27/2018 at 21:30

Dobry den,chci se optat ,zdali se muze neco udelat,kdyz mam pujcku u Profi creditu ze120000kc mi udeleli 600000kc a jiz to mam v insolvenci,jde se nak branit treba i po skonceni insolvence ,dekuji ..moc mi to pomuze..

Odpovědět
Helis
11/05/2018 at 22:33

Někdo by jim měl zatít tipec, je to zlodějna a dřou lidi z kůže, bez lítosti a respektu. Všichni, kdo si u nich půjčili, jim zaplatí 3x víc než dostali. Je to normální ? Podle mne už jde o podvodné praktiky a měli by je zrušit.

Odpovědět
Helis
11/05/2018 at 22:29

Je to už lichva, když chtějí při půjčce 55 000,- Kč za 2 roky splatit 140 000,- Kč.

Odpovědět
Adriana
11/19/2018 at 13:49

Dobrý den chtěla bych se zeptat může na mě exekutor když nemám žádnej příjem a ani žádnej majetek? Půjčila jsem si už před půl rokem asi myslím 2 tisíce Kč a pritelem jsme si mysleli že jim to tam přišlo. Nikdo se neozval tak jsme to netěšili. No a ted poslední dobou najednou přišli dopisi ze máme zaplatit 5,618kč do 20.11. Psali jsme emaili nebyly schopni odepsat a nebo nakou kloudnou odpověď a splatkovy kalendář prý nejde. Co máme dělat je to od Kamali půjčka děkuji z radu

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *