Exekuce od Profi Creditu

Často se na nás obracíte s dotazy na exekuce od úvěrové společnosti Profi Credit. My pro vás máme dobrou zprávu – velké množství exekucí od Profi Creditu je protiprávních, a je možné je zastavit!

Profi Credit totiž po dlouhé roky používal neplatné rozhodčí doložky (Co je to rozhodčí doložka?), kde nebyl výběr rozhodce dostatečně jasně a transparentně určen. Díky rozhodnutí Nejvyššího soudu je možné takovéto exekuce zastavovat.

Úvěrové smlouvy společnosti Profi Credit totiž často obsahovaly vysoké úroky a smluvní pokuty, které by přes nezávislý soud neprošly. Profi Credit tedy potřeboval, aby o těchto případech rozhodovali soukromí rozhodci, kteří měli z rozhodování takových sporů velice dobrý byznys, takže často nad protiprávními úroky a pokutami „zavřeli obě oči.“ České soudy si ale tuto nespravedlnost čím dál více uvědomují a exekuce od Profi Creditu proto zastavují.

Existují tři hlavní důvody zastavování exekucí od Profi Creditu:

  1. Neplatná rozhodčí doložka – výběr rozhodce nebyl dostatečně jasně a transparentně určen.
  2. Ekonomická závislost rozhodců – pokud rozhodce rozhoduje velké množství sporů pro Profi Credit, je na něm ekonomicky závislý, takže je zde pochyb, že bude rozhodovat nezávisle (např. JUDr. Vaňková pro Profi Credit rozhodla cca 28 000 sporů a měla za to od Profi Creditu získat cca 30 miliónů korun).
  3. Nemravné úvěrové smlouvy – mnoho smluv Profi Creditu obsahovalo tak vysoké úroky a pokuty, že je možné je považovat za nemravné. Taková úvěrová smlouva je pak neplatná pro rozpor s dobrými mravy.

Jaké exekuce od Profi Creditu lze zastavit?

Pokud na exekučním příkazu objevíte spojení „rozhodčí nález“ nebo „rozhodce“, je zde poměrně velká šance, že taková exekuce je protiprávní, a bude ji možné zastavit.

K čemu je zastavení exekuce od Profi Creditu dobré?

Kromě samotného zastavení exekuce dochází k:

  1. Snížení celkového dluhu o poplatky exekutorům, rozhodcům, advokátům a o protiprávní úroky a pokuty, které právě u Profi Creditu mnohdy bývají až astronomické.
  2. Možnost získat zpátky náklady exekutora – to jsou peníze, které exekutor vymáhá pro sebe jako odměnu za svoji práci. Pokud je ale protiprávní exekuce zastavena, tak přeci není správné, aby člověk, proti kterému byla roky vedena protiprávní exekuce, exekutorovi ještě zaplatil. Exekutor by měl tyto peníze vrátit a svoji odměnu požadovat po úvěrové společnosti, která nechala protiprávní exekuci nařídit.
  3. Možnost získat zpátky část peněz od Profi Creditu – po zastavení exekuce se musí přesně spočítat, kolik peněz bylo vymoženo a na jaké účely byly použity. Pokud se zjistí, že člověk původní dluh přeplatil, je možné tyto peníze po Profi Creditu požadovat, a to dokonce i soudně.

Pro základní vyhodnocení každé exekuce je potřeba alespoň jeden exekuční příkaz. Můžete nám ho zaslat na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My vaši exekuci vyhodnotíme a dáme vám vědět. Pokud exekuční příkaz nemáte, přečtěte si náš článek Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady.

Kontaktní údaje a další informace naleznete na www.exekutormasmulu.cz

Summary
Exekuce od Profi Creditu
Article Name
Exekuce od Profi Creditu
Description
Mnoho exekucí od společnosti Profi Credit bylo nařízeno na základě neplatných rozhdočích nálezů. Díky rozhodnutí Nejvyššího soudu je možné takové exekuce zastavovat!
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

35 Comments on “Exekuce od Profi Creditu

František
09/12/2018 at 09:18

To není jen profi credit ale i spousta dalsich např. Zaplo , tommystachi , Provident atd…

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:56

Dobrý den, máte pravdu, protiprávní exekuce vede skutečně více společností… Pokud máte exekuci od nějaké z nich, budeme rádi, když se na náš obrátíte prostřednictvím formuláře na stránkách http://www.exekutormasmulu.cz a my Vaši exekuci vyhodnotíme, zda je vhodná na zastavení.

Odpovědět
lukaslukesvalek
10/06/2020 at 13:47

Dobrý den já už žalobu zaslal na profikredit i všechny potřebné dokumenty tak má to prý pan advokát na stole tak necháme se překvapit.Jako za 15 tisíc mi napařili 60tisíc pak sem to splatitl na30 tisíczmenil práci kde mně nezaplatili ano má chyba a zase se to vyhouplo na 45tisíc krása to už člověka nebaví a skusil jsem to u vás a čekám jak to dopadne.Nashledanou

Odpovědět
Lenka
10/06/2018 at 10:40

Dobrý den, potřebovala bych pomoct s půjčkou od cool kredit. Zatím to my jen vymaci společnost.

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:54

Dobrý den, ve této fázi Vám bohužel náš projekt nedokáže pomoci, neboť se zabýváme zastavováním exekucí. Pokud k exekuci dojde, tak můžeme vyhodnotit, jestli není protiprávní. K tomu stačí, abyste na našich stránkách http://www.exekutormasmulu.cz vyplnila formulář a my už se Vám ozveme.

Odpovědět
Mmmmm
10/24/2019 at 08:00

Zajímalo by mě proč insolvenčni správce souhlasí s proficreditem v celé vyšší dluhu?Rozhodčí doložku ani neprozkoumal ale tvrdí že je vše v pořádku.Od počátku to bylo celé podvodné jednání od proficreditu.Teď jsem zvědavá jak se zachová soud u této pohledávky.

Odpovědět
Viktor sarkozi
10/06/2018 at 22:54

Dobří den potreboval bych udelat insolvence protoze vzal nebankovni uver z bratrem a ten my neplatil pijcku tak mi berou s karti konto korent ja sem na duchodu a moc nestiham protoze vzit byt do pronajmu ale bojim mi nesahli jeste exzra penize

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:53

Dobrý den, insolvencemi se náš projekt bohužel nezabývá. Doporučujeme se obrátit na nějakou bezplatnou právní poradnu – třeba http://www.jakprezitdluhy.cz.

Odpovědět
Ivana
10/26/2018 at 13:35

Dobry den mam vedenou exekuci od profi creditu podle vykonatelneho rozhodciho nalezua rozhodce mgr.Marek Lansman z castky 19000kc na 100 837 kc coz se mi zda hodne prehnane.jsem v id a pobiram 5.500kc mesicne.bohuzel podklady k tomu jiz nemam

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:50

Dobrý den, i pokud nemáte k exekuci podklady, můžete se na nás obrátit. K vyhodnocení Vaší exekuce bychom nicméně potřebovali vidět alespoň exekuční příkaz. Jak ho získat se můžete dočíst v našem článku Co můžu dělat, když nemám k exekuci žádné podklady.

Odpovědět
Jana..H.
10/27/2018 at 21:30

Dobry den,chci se optat ,zdali se muze neco udelat,kdyz mam pujcku u Profi creditu ze120000kc mi udeleli 600000kc a jiz to mam v insolvenci,jde se nak branit treba i po skonceni insolvence ,dekuji ..moc mi to pomuze..

Odpovědět
Helis
11/05/2018 at 22:33

Někdo by jim měl zatít tipec, je to zlodějna a dřou lidi z kůže, bez lítosti a respektu. Všichni, kdo si u nich půjčili, jim zaplatí 3x víc než dostali. Je to normální ? Podle mne už jde o podvodné praktiky a měli by je zrušit.

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:42

Dobrý den, jakmile jste v insolvenci, komunikujte se svým insolvenčním správcem – měl by popřít pohledávku. Pokud však exekuce bude z nějakého důvodu po ukončení insolvence pokračovat, můžete se na nás obrátit a my ji vyhodnotíme, zda je protiprávní.

Odpovědět
Helis
11/05/2018 at 22:29

Je to už lichva, když chtějí při půjčce 55 000,- Kč za 2 roky splatit 140 000,- Kč.

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/28/2018 at 15:48

Dobrý den, termín lichva je poněkud složitější, co se týče definice, a tak to bohužel nedokážeme z Vámi poskytnutých informací posoudit. Nicméně, je možné, že původní smlouva byla sjednána v rozporu s dobrými mravy. Pokud máte exekuci a chcete vyhodnotit, jestli není protiprávní, vyplňte na našich stránkách http://www.exekutormasmulu.cz formulář a my se Vám ozveme.

Odpovědět
Adriana
11/19/2018 at 13:49

Dobrý den chtěla bych se zeptat může na mě exekutor když nemám žádnej příjem a ani žádnej majetek? Půjčila jsem si už před půl rokem asi myslím 2 tisíce Kč a pritelem jsme si mysleli že jim to tam přišlo. Nikdo se neozval tak jsme to netěšili. No a ted poslední dobou najednou přišli dopisi ze máme zaplatit 5,618kč do 20.11. Psali jsme emaili nebyly schopni odepsat a nebo nakou kloudnou odpověď a splatkovy kalendář prý nejde. Co máme dělat je to od Kamali půjčka děkuji z radu

Odpovědět
Exekutor ma smulu
11/27/2018 at 14:28

Dobrý den,
neustále se snažte komunikovat a pokusit se uhradit dluh. Pokud by to úvěrová společnost předala na vymáhání, celkový dluh by ještě narostl. Dále je důležité si přebírat poštu, abyste věděla, že se chystá soud apod. V této fázi máte největší možnost se bránit. V exekuci jsou už možnosti obrany velice omezené.

Odpovědět
Kristian
12/07/2018 at 04:23

V roce 25.6.2008.vzal 6000.9.roku semi neozvali.Potom jsem sebozival sam.Nebrali vubec mobil.A najednou mi prislo v roce 2017 dluh.Ze 6000 kcs na 48000.Byl jsem nejakou dobu bez prace.Takze ted nevim kolik to bude delat.Zadna snima domluva a neprijemni.

Odpovědět
Miriam Havlíčková
01/20/2019 at 18:15

Syn si vzal půjčku 50 000 u Profi Kreditu, na 129% úrok, což vyjde na 4 roky 170 000 Kč. Chtěli bychom mu to pomoci splatit, momentálně najednou u Profi Kreditu nekomunikují. Ráda bych si spočítala, kolik by nás teď asi čekalo, když ji má teprve asi 4 měsíce. Nevím kam se o tenhle výpočet obrátit, můžete mě nějak nasměrovat? Sama jsem uvažovala o tom, že i když smlouvu samozřejmě podepsal, existuje něco jako jste psali – dobré mravy. Můžeme se někam obrátit o pomoc?
Děkuji,Mirka

Odpovědět
František
01/24/2019 at 12:09

Dobrý den, mám k profikreditu dotaz… syn si půjčil 30tis a po zaplacení 10tis, přestal splácet, jelikož byl nemocen a před rodiči problém tajil… když problém „vylezl“ na světlo, vzal jsem jako otec 20tis a poslal je společnosti… po cca roce však nastoupil exekutor a požadoval 180tis za pokuty, poplatky, úroky a úroky z úroků, jelikož nám chtěl prodat byt v dražbě, nebyl prostor na řešení soudní cestou a peníze jsem exekutorovi poslal před cca 2 roky… lze prosím vymoci zaplacené peníze zpětně? děkuji za odpověď… Franta

Odpovědět
Jiri Havelka
01/27/2019 at 03:49

dobry den,mam prosbu nahodou jsem zjistil ze mam zablokovane konto,z internetove banky jsem zjistil asi cislo exekuce:25.1.2019-EXE-19-219947-Zitka Plzen.postou jsem neobdrzel zadnou zpravu o nejakem dluhu a ani exekutor me neinformoval ale konto me zablokoval predem dekuji za odpoved Jirka.H.

Odpovědět
Josef Merta
01/28/2019 at 15:47

Dobrý den. Kdyz jsem exekuci už zaplatil u profikreditu a mnoho dalších. U kterých vím, že tam byli ty rozhodci tak to už nejde zpětně asi že..? Dekuji

Odpovědět
Nadja
01/29/2019 at 00:03

Dobrý den, měla jsem u ProfiCreditu půjčku na 51tis.Kč pro neplacení z toho bylo rázem 261tis.Kč. Nakonec jsem na sebe před 4lety vyhlásila osobní bankrot, insolevence je již skončená. Dá se s tímto také něco dělat? Děkuji

Odpovědět
Stanislav
02/04/2019 at 00:25

Profidebt mi navýšil z 50000kc na 150000kc lichva a hnus. Je to na masli

Odpovědět
Andrea
02/10/2019 at 14:29

Dobrý den chtěla bych se zeptat v roce 2014 jsem si brala půjčku od Profi Creditu 26000 a nyní mi poslali ex příkaz na 360 000.
Chtěla bych se jen zeptat jestli je toto vůbec možné? děkuji za odpověd

Odpovědět
Dolfi Sedlmayer
03/22/2019 at 10:07

Dobrý den,
Lze exekuci od ProfiCreditu zastavit i když jsem v insolveci?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Helena Klempárová
06/09/2019 at 06:09

Dobrý den. Manžel si vzal od Profikreditu. 100000 Kč a chtějí ponem o 700000kc navíc. Je todle normální..De ta exekuce zastavit

Odpovědět
DAVID
10/08/2019 at 22:30

Dobry den mam pujcky od profikreditu kreditu vzal jsem si 27 tisic a chteji po me pul milionu, ale nemam zadny doklad ziji dlouhodobe v Zahranici a uz 7 let a nevim v jake situaci se muj dluh nechazi. Muzete mi nejak pomoci?

Odpovědět
Luxpe
12/05/2019 at 14:31

Varování před šmejdy Home Credit, Profi Credit, Tommy Stachi, Zaplo, Viva Credit atd. Také Komerční banka, Air Bank nejsou féroví! Netušila jsem s kolika problémy se setkám. Prostě ne máš-li půjčku jinde, další si neber refinancování nefunguje to mi nabídla Komerční banka a Zonky ne byla to chyba! Na vlastní exekutory si hrají v Home Credit, O2, Profi Credit, Zaplo, Air Bank, Cofidis, Provident. Česká národní banka nefunguje, policii ČR je to jedno jestli máte dluhy, exekuci. Soud ten jediný by mohl pomoci, ale nejjednodušší je z tohoto podělaného státu hezky rychle zmizet, naučit se anglicky a žít nově v USA. Velké problémy jsou v Moravskoslezském kraji, Karlovarském kraji, Vysočině, Libereckém kraji, Ústeckém kraji. Lidé nemají výdělky přes 25.000,- Kč tím pádem velice rychle spadnou do exekuce!

Odpovědět
Klára Kváčová
12/20/2019 at 17:30

Dobrý den,

Chci vám poděkovat že jste mi zastavily exekuce od profi creditu. proti strana se sice odvolala ke krajskému soudu. A soud opet proběhne v Lednu 2020 doufáme že vše dopadne dopře. Ještě jednou vám děkuji za spolupráci. Vy jste jediná společnost která jedná upřímně ochotně atd Velice vám ještě jednou děkuji

Odpovědět
Keluphomb
01/17/2020 at 22:06

Ordering Thyroxine Uk Online Prescription Xenical Without Buy Kamagra Tablets cialis canada Comprar Cialis En Granada Canadian Pharmacy Lexapro No Rx Needed

Odpovědět
Drahoslava Gibasova
02/10/2020 at 17:45

Exekuci na me vyhlasila OSSZ .V 90 letech jsem mela firmu .Firma skrachovala v dusledku neplaticu.Rozumim Ze ten dluh je,ale nerozumim,ze byla prodana firma a z vypisu exekucniho prikazu nebylo nic zaplaceno.Kde prisly penize z prodeje firmy.

Odpovědět
Profi Credit
02/19/2020 at 11:19

V pátek 21.2.2020 od 10.00 a následně v 10.45 proběhnou u krajského soudu v Českých Budějovicích 2 soudní spory vedené proti společnosti Profi Credit. U jednoho sporu již vydal okresní soud rozsudek č. j. 57 EXE 243/2017 – 99 kde jednoznačně hovoří o tom že úroky u této společnosti jsou lichvou. Citace z rozsudku ,, Znovu s ohledem na výši úroku a celkovou dobu splácení je možno důvodně uvažovat o tom, že jsou splněny znaky lichvy“. Otázka je zda se k tomu přikloní i odvolací soud. Mám za to že by se mnělo bránit co nejvíce lidí které tato společnost dostala do neřešitelné fin.situace. U této společnosti nejde jen o úroky běžně přesahující 100% ale i o likvidační smluvní pokuty běžně přesahující částku 10000,. měsíčně. Čím více lidí se bude bránit tím větší šance že se upraví zákony tak aby takovéto společnosti nemohli v ČR funovat. Společnost Profi Credit je dle mého názoru daleko za hranicí lichvy.

Odpovědět
Profi Credit
02/21/2020 at 13:29

Další rozsudek v neprospěch Profi Creditu dnes vydal Krajský soud v Českých Budějovicích pod č.j.24 CO 60 / 2020 kdy potvrdil rozsudek okresního soudu o zastavení exekuce. Pouze pozmněnil ve výroku úhrady nákladů kdy povinnost nést veškeré náklady t.j. i odmněnu exekutorovi atd.je povinnen hradit oprávněný. Laicky řečeno Vše je povinnen hradit Profi Credit a exekuce je neplatná.

Odpovědět
Profi credit
06/30/2020 at 11:03

Zajímalo by mne proč insolvencni správci nedělají nic pro zastavení exekucí od profi creditu. Myslím že platíme dost peněz insolvencnim správcům a tudíž by měli toto řešit.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *