Jak na exekuci kvůli autu na leasing?

V České republice je vedeno cca 200 tisíc protiprávních exekucí, které byly nařízeny na základě neplatných rozhodčích nálezů (více zde). Tyto exekuce je možné díky rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2013 zastavit. Většinu protiprávních exekucí vedou úvěrové společnosti (např. Profi Credit, Home Credit, ESSOX, Cetelem apod.). Už se ale zapomíná na to, že také leasingové společnosti stále vedou protiprávní exekuce. Pokud máte exekuci kvůli leasingu na auto, zpozorněte. V tomto článku vám ukážeme, jak poznat, jestli je možné ji zastavit.

Pojďme si vše ukázat na příkladu. Pan Daniel v roce 2009 kupoval pro svoji firmu auto na leasing od společnosti VB Leasing CZ, spol. s r.o. (dnes Moneta Leasing s.r.o.). Pan Daniel musel smlouvu podepsat i jako fyzická osoba, kdy ručil svým osobním majetkem pro případ, kdy by jeho společnost přestala splácet. V roce 2012 se jeho společnost skutečně dostala do problémů, takže neměla peníze na splácení leasingu. Leasingová společnost se tak obrátila přímo na pana Daniela, ať začne platit namísto jeho společnosti. Pan Daniel pochopitelně peníze také neměl, takže události nabraly rychlý spád. Společnost VB Leasing ale nedala tento případ k nezávislému soudu, ale k rozhodci. Ten vydal rozhodčí nález, na základě kterého byla na pana Daniela nařízena exekuce.

Pan Daniel se obrátil na projekt Exekutor má smůlu.cz a nechal si exekuci prošetřit. Po prostudování zaslaných podkladů jsme zjistili, že smlouva s leasingovou společností obsahovala neplatnou rozhodčí doložku. Rozhodce zde nebyl dostatečně jasně a transparentně určen, takže je možné použít rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2013 a tuto exekuci zastavit. Exekuce pana Daniela tak byla úspěšně zastavena.

Jak tedy postupovat, pokud máte exekuci od leasingové společnosti?

1. Vyhledejte exekuční příkaz a hledejte na něm spojení „rozhodčí nález“ nebo „rozhodce“. Pokud jste alespoň jeden z těchto pojmů nalezli, pokračujte na bod 2.

2. Vyhledejte původní smlouvu s leasingovou společností. Pro vyhodnocení smlouvy je zejména důležitá část nazvaná „Rozhodčí doložka“ nebo „Řešení sporů“. Pozor, rozhodčí doložka může být ukryta v obchodních podmínkách nebo ve smlouvě o vyplnění blankosměnek.

Udělejte fotky nebo skeny vašich podkladů a vše nám zašlete na email info@exekutormasmulu.cz (osobní údaje můžete zakrýt). My vaše podklady zdarma vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda i na váš případ je možné použít rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2013, a tudíž požadovat zastavení exekuce.

A co když k exekuci nemáte žádné podklady?

Pro každé vyhodnocení exekuce je nutné mít alespoň nějaký exekuční příkaz či usnesení od exekutora, abychom věděli, na základě čeho byla vaše exekuce nařízena. Pokud nic nemáte, připravili jsme pro vás krátký návod zde.

Chybějící leasingovou smlouvu je možné získat na okresním soudě v místě sídla rozhodce. Mnoho lidí to má ale daleko nebo nemá čas chodit po soudech. Pro tyto případy jsme pro vás připravili hromadné nahlížení do spisů, kdy jsme v mnoha případech schopni získat kopii leasingové smlouvy zdarma a bez vaší přítomnosti.

Pro více informací o zastavování protiprávních exekucí navštivte naše stránky Exekutor má smůlu.cz nebo nám napište email na info@exekutormasmulu.cz

Summary
Jak na exekuci kvůli autu na leasing?
Article Name
Jak na exekuci kvůli autu na leasing?
Description
V České republice je vedeno cca 200 tisíc protiprávních exekucí, které byly nařízeny na základě neplatných rozhodčích nálezů . Tyto exekuce je možné díky rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2013 zastavit.
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

One Comment on “Jak na exekuci kvůli autu na leasing?

Brianna Owen
06/01/2019 at 06:27

Tento rok 2019 byl pro mě tak blažený, že mi Bůh dal důvod žít znovu šťastně poté, co jsem byl po třech měsících zlomen srdce, když mě manžel opomněl a vrátil se do své milenky. Trpěl jsem a prošel všemi druhy emocionálních mučení, protože jsem nemohl dostat žádnou pomoc, aby se můj muž nevrátil, dokud mi neřekl doktor Wealthy mým spolupracovníkem, který mi dal plné ujištění o tom, že mu může pomoci. ke mě. Byl jsem v kontaktu s doktorem Wealthym a poslouchal jsem jeho slova a následoval instrukce, které mi dal. Mohl byste věřit, že se můj manžel vrátil domů během 12 až 16 hodin, jak řekl on a dnes, moje manželství je obnoveno a jsem tak vděčný, vděčný a vděčný Bohu za to, že používal doktora Wealthyho, aby po třech měsících vrátil mého muže zpět zlomené manželství. Je tam někdo, kdo se musí vrátit zpátky do svého milence nebo potřebuje pomoc jakéhokoliv druhu? Pak navrhuji, abyste se s Dr Wealthyem dostali do kontaktu s jeho e-mailovým ID: wealthylovespell@gmail.com NEBO si ho můžete nechat taky na +2348105150446 pro více informací. Bůh vám žehnej, pane

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *