Jak probíhá zastavení exekuce?

Přibližně do týdne od vyplnění našeho online formuláře vám zašleme email, ve kterém je uvedeno, zda je možné vaši exekuci zastavit či je potřeba dodat ještě nějaké další podklady k posouzení. Pokud vaši exekuci vyhodnotíme jako vhodnou pro zastavení, zašleme vám další instrukce spolu s Plnou mocí pro zastoupení advokátem a Dohodou o poskytnutí právních služeb mezi vámi a advokátem. Tyto dokumenty je třeba podepsat a spolu s kopiemi některých vašich podkladů k exekuci odeslat na stanovenou adresu.

Jakmile má advokát vše potřebné, vypracuje návrh na odklad a zastavení exekuce. O odkladu exekuce je zpravidla rozhodnuto do měsíce. To znamená, že jakmile nabude odklad právní moci, již exekutor nemůže dělat žádné úkony. K samotnému zastavení exekuce pak dochází přibližně za tři měsíce. Tyto lhůty mohou být kratší, ale bohužel i delší, takže zde je nutné se obrnit jistou dávkou trpělivosti. Jakmile však bude ve vaší věci cokoliv nového, vaši advokáti vám dají vždy hned vědět.

Návrh na odklad a zastavení exekuce se podává exekutorovi. Úvěrová společnost (oprávněný) má většinou k vyjádření 30 dní. Pokud oprávněný se zastavením exekuce souhlasí nebo exekutorovi neodpoví, exekutor exekuci zastaví. Pokud oprávněný se zastavením nesouhlasí, pošle exekutor spis soudu, aby o zastavení rozhodl on. Z toho důvodu každé zastavení exekuce trvá různě dlouho.

Summary
Jak probíhá zastavení exekuce?
Article Name
Jak probíhá zastavení exekuce?
Description
Přibližně do týdne od vyplnění našeho online formuláře vám zašleme email, ve kterém je uvedeno, zda je možné vaši exekuci zastavit či je potřeba dodat ještě nějaké další podklady k posouzení.
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

3 Comments on “Jak probíhá zastavení exekuce?

janecky pavel
06/04/2017 at 09:36

muzete mi ozvat aby vedel co mam delat moje cislo 728182935

Odpovědět
jan stiborsky
07/01/2017 at 12:22

Dobry den mam exekuci u profi creditu zamestnavatel posila penize ale i presto manzelce zablokovali ucet proc?mame 5 deti a nedostanem se k penezum

Odpovědět
Exekutor ma smulu
07/11/2017 at 09:17

Dobrý den,
ověřili jsme, že už s námi komunikujete emailem, takže doufáme, že jste se od nás již vše důležité dozvěděl. Obecně totiž platí, že exekutor postupuje tak, aby došlo k co nejeketivnějšímu uhrazení pohledávky, takže pokud např. považuje srážky ze mzdy za příliš nízké, může přistoupit k dalším formám exekuce.

S pozdravem,
Exekutor má smůlu

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *