Jak probíhá zastavení exekuce?

Přibližně do týdne od vyplnění našeho online formuláře vám zašleme email, ve kterém je uvedeno, zda je možné vaši exekuci zastavit či je potřeba dodat ještě nějaké další podklady k posouzení. Pokud vaši exekuci vyhodnotíme jako vhodnou pro zastavení, zašleme vám další instrukce spolu s Plnou mocí pro zastoupení advokátem a Dohodou o poskytnutí právních služeb mezi vámi a advokátem. Tyto dokumenty je třeba podepsat a spolu s kopiemi některých vašich podkladů k exekuci odeslat na stanovenou adresu.

Jakmile má advokát vše potřebné, vypracuje návrh na odklad a zastavení exekuce. O odkladu exekuce je zpravidla rozhodnuto do měsíce. To znamená, že jakmile nabude odklad právní moci, již exekutor nemůže dělat žádné úkony. K samotnému zastavení exekuce pak dochází přibližně za tři měsíce. Tyto lhůty mohou být kratší, ale bohužel i delší, takže zde je nutné se obrnit jistou dávkou trpělivosti. Jakmile však bude ve vaší věci cokoliv nového, vaši advokáti vám dají vždy hned vědět.

Návrh na odklad a zastavení exekuce se podává exekutorovi. Úvěrová společnost (oprávněný) má většinou k vyjádření 30 dní. Pokud oprávněný se zastavením exekuce souhlasí nebo exekutorovi neodpoví, exekutor exekuci zastaví. Pokud oprávněný se zastavením nesouhlasí, pošle exekutor spis soudu, aby o zastavení rozhodl on. Z toho důvodu každé zastavení exekuce trvá různě dlouho.

Summary
Jak probíhá zastavení exekuce?
Article Name
Jak probíhá zastavení exekuce?
Description
Přibližně do týdne od vyplnění našeho online formuláře vám zašleme email, ve kterém je uvedeno, zda je možné vaši exekuci zastavit či je potřeba dodat ještě nějaké další podklady k posouzení.
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

7 Comments on “Jak probíhá zastavení exekuce?

janecky pavel
06/04/2017 at 09:36

muzete mi ozvat aby vedel co mam delat moje cislo 728182935

Odpovědět
jan stiborsky
07/01/2017 at 12:22

Dobry den mam exekuci u profi creditu zamestnavatel posila penize ale i presto manzelce zablokovali ucet proc?mame 5 deti a nedostanem se k penezum

Odpovědět
Exekutor ma smulu
07/11/2017 at 09:17

Dobrý den,
ověřili jsme, že už s námi komunikujete emailem, takže doufáme, že jste se od nás již vše důležité dozvěděl. Obecně totiž platí, že exekutor postupuje tak, aby došlo k co nejeketivnějšímu uhrazení pohledávky, takže pokud např. považuje srážky ze mzdy za příliš nízké, může přistoupit k dalším formám exekuce.

S pozdravem,
Exekutor má smůlu

Odpovědět
Ladislav Pavlik
08/03/2017 at 08:39

Dobry den timto zadam o pomoc ,uz nekolik let mam exekuci na plat kazdy mesic se to strhava a pred nekolika dny mi byl zablokovan ucet z financnimy prostredky tak se chci poradit jak je to mozne ze i kdyz to platim mi blokli ucet azdali je mozne aby mi ho odblokoval a ja se dostal k financnim prostredkum dekuji za kladnou odpoved s pozdravem :Pavlik

Odpovědět
Exekutor ma smulu
08/24/2017 at 13:30

Dobrý den,
pokud byla Vaše exekuce nařízena na základě neplatného rozhodčího nálezu, bylo by možné ji zastavit. Vyplňte prosím formulář na http://www.exekutormasmulu.cz

Odpovědět
pavlína ševčíková
08/16/2017 at 18:16

dobrý den, mame uz nekolik let exekuce, splacime asi 6 let, po 11 000,- nemluvim o zabavenych vecech, a vetsina exekucnich prikazu mela rozhodci dolozku, nebo to jsou vsechny spolecnosti, ktere urcite dobre prplacime, pokud by nam zastaveni vyslo, muzeme pozadovat nejakou cast ze zaplacenych penez mi od exekutoru?

Odpovědět
Exekutor ma smulu
08/24/2017 at 13:17

Dobrý den,
ano, pokud je exekuce úspěšně zastavena, tak je možné požadovat nějaké prostředky zpět (zejména náklady exekutora). Pro více informací nám prosím napište na info@exekutormasmulu.cz

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *