Nejčastější otázky

Jak dlouho trvá zastavení exekuce?

Přibližně do týdne od okamžiku, kdy advokát obdží vaše podklady, je exekutorovi odeslán „Návrh na zastavení a odklad exekuce“. Exekutor daný návrh pošle k vyjádření protistraně tzv. „oprávněnému“ . Oprávněný má většinou k vyjádření 30 dní. Nyní existují celkem tři možnosti:

  1. Oprávněný s návrhem na zastavení exekuce souhlasí. To se stává poměrně často,  neboť oprávnění (úvěrové společnosti) vědí, že vedou exekuci protiprávně.
  2. Oprávněný exekutorovi neodpoví, což se považuje za souhlas se zastavením exekuce
  3. Oprávněný může se zastavením exekuce nesouhlasit. nebo může nesouhlasit.

Pokud oprávněný se zastavením exekuce souhlasí nebo exekutorovi neodpoví, exekutor exekuci zastaví (možnosti 1 a 2). Pokud oprávněný se zastavením nesouhlasí, pošle exekutor spis soudu, aby o zastavení rozhodl on. Proto každé zastavení exekuce trvá různě dlouho.
Pokud věc končí u exekutora souhlasem oprávněného, bývá exekuce zastavena asi za 2 až 3 měsíce. Pokud věc jde k soudu, je třeba počítat s měsíci 4 až 6. Pochopitelně může vše trvat méně, ale i déle. Vždy záleží na exekutorovi, oprávněném a v neposlední řadě na soudci. Mějte trpělivost, jakmile uvidíme, že věc někde zbytečně stojí, budeme urgovat soud či exekutora urgovat, aby byla vaše exekuce zastavena co nejdříve.

Kolik stojí zastavení exekuce?

Samotné vyhodnocení exekuce je nezávazné a zcela zdarma. Záleží pouze na vás, zda využijete našich služeb a necháte si exekuci zastavit nebo se obrátíte např. na nějakého advokáta z místa vašeho bydliště.

A kdo to tedy zaplatí?

Spolu s návrhem na zastavení exekuce je dále požadována tzv. náhrada nákladů řízení, což jsou peníze navíc, které protistrana (úvěrová společnost, banka apod.) musí zaplatit za to, že jste si na pomoc proti protiprávní exekuci museli vzít advokáta. Po zastavení exekuce pak tyto peníze připadnou vašemu advokátovi. Jinými slovy, vašeho advokáta zaplatí protistrana, a právě díky tomu od vás předem nemusíme vybírat žádné poplatky.

Jak probíhá zastavení exekuce?

Pokud vaši exekuci vyhodnotíme jako vhodnou pro zastavení, zašleme vám další instrukce spolu s Plnou mocí pro zastoupení advokátem a Dohodou o poskytnutí právních služeb mezi vámi a advokátem. Tyto dokumenty je třeba podepsat a spolu s kopiemi některých vašich podkladů k exekuci odeslat na stanovenou adresu.

Jakmile má advokát vše potřebné, vypracuje návrh na odklad a zastavení exekuce. O odkladu exekuce je zpravidla rozhodnuto do měsíce. To znamená, že jakmile nabude odklad právní moci, již exekutor nemůže dělat žádné úkony. K samotnému zastavení exekuce pak dochází přibližně za tři měsíce. Tyto lhůty mohou být kratší, ale bohužel i delší, takže zde je nutné se obrnit jistou dávkou trpělivosti. Jakmile však bude ve vaší věci cokoliv nového, vaši advokáti vám dají vždy hned vědět.

Návrh na odklad a zastavení exekuce se podává exekutorovi. Úvěrová společnost (oprávněný) má většinou k vyjádření 30 dní. Pokud oprávněný se zastavením exekuce souhlasí nebo exekutorovi neodpoví, exekutor exekuci zastaví. Pokud oprávněný se zastavením nesouhlasí, pošle exekutor spis soudu, aby o zastavení rozhodl on. Z toho důvodu každé zastavení exekuce trvá různě dlouho.

Co je odklad exekuce?

Odklad exekuce je usnesení, které exekutor vydává, jestliže lze předpokládat, že exekuce bude zastavena. Proces zastavení totiž může nějakou dobu trvat, viz výše, takže se exekuce předběžně tzv. odloží.  To znamená, že exekutor sice bude peníze ještě strhávat z účtu či od zaměstnavatele, ale peníze už bude jen deponovat na svém účtu a po zastavení exekuce je zase všechny vrátí.

Musím exekutorovi posílat splátky, když je exekuce již odložena?

Dokud není exekuce pravomocně zastavena, je dobré plnit všechny své povinnosti. Avšak platí, co bylo uvedeno výše, exekutor tyto splátky už jen deponuje na svém účtu a peníze pak po pravomocném zastavení exekuce vrátí.

Summary
Nejčastější otázky
Article Name
Nejčastější otázky
Description
Jak dlouho trvá zastavení exekuce? Přibližně do týdne od okamžiku, kdy advokát obdží vaše podklady, je exekutorovi odeslán „Návrh na zastavení a odklad exekuce“.
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

9 Comments on “Nejčastější otázky

Katerina Šubrtova
03/10/2018 at 07:44

Dobrý den, bez důvodu 9.3.2018 zablokovala účet jelikož vím, životní minimum je 12000,-jsem sámoživitelka a nic mi nepřišlo.

Odpovědět
Anežka Šimková
07/15/2018 at 17:01

Dobrý den,je možné zastavit neoprávněnou exekuci,když je již v insolvenci?

Odpovědět
Karel Tůma
02/13/2019 at 17:34

Dobry den, je mozne řešit jeste exekuce když už prosly dluhy insolvencnim rizebim. Dekuji

Odpovědět
Petr
12/15/2019 at 16:43

Dobrý den. Jak mám postupovat, když oprávněný zastavil exekuci.

Odpovědět
Keluphomb
01/16/2020 at 19:57

Propecia 5mg Online Canada Cialis Amoxicilline Clavulanate Potassium Tablets Cheap Finasteride Propecia Online

Odpovědět
Boobiesvug
02/22/2020 at 16:35

XRumer 19.0 + XEvil 4.0: nový inovativní program pro řešení jakékoliv Captcha

1. Výkonné Neuronetworks: XEvil OCR může vyřešit více než 12000 různých typů Captcha je,
including such of popular, like Google ReCaptcha v2, V3 (in XEvil 4.0 Ultra only!), Kaptchacom, SolveMedia, Bing-Captcha,
Facebook-captcha and uCoz-captcha, Yandex-captcha, DLE-captcha, vBulletin-Captcha, and a lot of other types!

2. Velmi vysoká rychlost a přesnost: rozpoznávací rychlost 0,01 .. 0.02 sekundy na obrázek (ale pouze 1 sekunda v DEMO verzi!),
XEvil dokáže obejít a vyřešit široké typy captcha s vysokou přesností,
without depending of difficulty, distortion, noises, fonts, colors.

Exception is Google ReCaptcha-2, about 20-30 seconds per solution:
on ReCaptcha – 2 need to click a lot of images inside with a special delay.

tři. Very simple UI: just 3 main buttons to start recognition,
so it ‚ s easy to use with a wide spectre programs of SEO, SMM, Analytics, Mass Auto-Registering, Posting, Mass Sending, Parsing, CryptoCurrency Mining programs.

Máš zájem? 😉
Just do search in google „XEvil for Free“.
FREE DEMO version is available!

Děkuji vám za pozornost! 😉

Odpovědět
Thomastence
02/25/2020 at 22:59

Can we place advertisement of our service on your website?
Jakou cenu?

Odpovědět
Kristinaneige
03/24/2020 at 09:45

Je někdo doma? 🙂

Odpovědět
Adam
05/16/2020 at 05:18

Nám také hrozí exekuce. Doufám teda, že se do ní nedostaneme, ale pro všechny případy jsem si radši přes https://www.alphacitizen.com/cs/ založil svěřenský fond, do kterého jsem převedl náš dům, abychom o něj nepřišli. Co jsem si tak totiž zjišťoval, tak by nám mohli exekutoři všechno zabavit, takže bych nerad skončil pod mostem.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *