Prezident Exekutorské komory ČR před soudem

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 ve 13:00 proběhne první soudní jednání ve věci žaloby proti prezidentovi Exekutorské komory ČR JUDr. Vladimíru Plášilovi, LL.M. Jednání se koná u Obvodního soudu pro Prahu 7 (Ovocný trh 14, Praha 1) v místnosti č. dv. 309/III. patro.

Prezident Exekutorské komory ČR čelí žalobě, že si nezákonně ponechal více než 25 tisíc, které vymohl v rámci protiprávní exekuce.

Paní Pavla si kdysi půjčila 10.000 Kč od společnosti TOMMY STACHI s.r.o. Bohužel se dostala do problémů se splácením, a tak skončila v exekuci. Díky úroku 108,5 % p.a. a smluvní pokutě 200 Kč denně (73.000 Kč ročně) se tato exekuce vyšplhala na téměř 200 tisíc korun.

Jak je možné, že došlo k takovému astronomickému navýšení? O případu paní Pavly totiž nerozhodoval nezávislý soud, ale soukromá rozhodkyně Mgr. Alena Léblová, která ignorovala zákony a přiznávala úvěrové společnosti TOMMY STACHI vysoké úroky i protiprávní pokuty. Paní Pavla se naštěstí obrátila na projekt Exekutor má smůlu.cz, jehož advokáti umí podobné protiprávní exekuce zastavovat. „Zastavením protiprávní exekuce se dluh klienta snižuje nejen o protiprávní úroky a pokuty, ale i o náklady na rozhodce, advokáty a exekutory. Dluh tak může být i přeplacen. Klient se pak z pozice dlužníka dostává do pozice věřitele a je v plném právu tyto peníze po exekutorech či úvěrových společnostech vymáhat,“ vysvětluje Tomáš Pospíšil, ředitel projektu Exekutor má smůlu.cz.

Advokát Petr Němec, který paní Pavlu zastupuje, k tomu dodává: „Pokud v rámci protiprávní exekuce vymohl exekutor nějaké prostředky na svoje náklady, musí je po zastavení exekuce dlužníkovi vrátit. Někteří exekutoři respektují zákony a peníze bez problémů vracejí, jiní, jako např. JUDr. Plášil, se tomu snaží vyhnout. Lidé tak nemají jinou možnost, než podat na exekutora žalobu pro bezdůvodné obohacení.“

Kromě toho, že zde je žalován sám prezident Exekutorské komory ČR, má toto soudní jednání i další rozměr. Podobných případů jsou desítky tisíc, takže případná výhra může ukázat i dalším lidem, že se vyplatí svá práva hájit a zároveň může působit jako varování pro další exekutory, kteří nerespektují zákon a chtějí se bezdůvodně obohatit.

Summary
Prezident Exekutorské komory ČR před soudem
Article Name
Prezident Exekutorské komory ČR před soudem
Description
Prezident Exekutorské komory ČR čelí žalobě, že si nezákonně ponechal více než 25 tisíc, které vymohl v rámci protiprávní exekuce.
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

2 Comments on “Prezident Exekutorské komory ČR před soudem

Leonard
07/30/2019 at 19:44

lotr,zloděj Plášil ,prezident exe komory. Mne okradl o celou mzdu a stravné, přestože po vydání exe příkazu měl poučit zaměstnavatele co a kolik může sebrat. Pokud jsem se obrátil na exe komoru(neshodí svého krále zlodějů) mi odepsali, že exekutor se nedopustil pochybení, další stížnost na ministerstvo a tamní referentka opsala to co mi poslala ex komora a mou stížnost vyhodnotili jako že exekutor neporušil zákon. Nyní běží stížnost na vládu ČR s tím zdali by se mohla o věc zajímat ministrině spravedlnosti. Jinak jsem připravil stížnost nejvyššímu soudu, neb soud pro Prahu 10 mi odmítl jako invalidovi s nízkým příjmem advokáta ex OFFO

Odpovědět
Monika Marečková
08/19/2019 at 20:32

Dobrý den prosím vás zastavte toho zloděje Vladimíra Plašila to je ten co mi 15.8. 2019 sáhl na můj účet v hodnotě 22.183 Kč ještě mi zatím tu to částku mi nevzal jelikož mám účet kvůli němu zablokly. Mám strach že mi začátkem měsíce mi přijde výplata na účet a on míjí veme celou moc prosím o pomoc na koho se mám obrátit. Prosím odpovězte mi na to co nejdříve děkuji z pozdravem Monika

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *