PROFI CREDIT prohrál u Ústavního soudu

Úvěrová společnost PROFI CREDIT CZECH, a.s. opět narazila v případě protiprávně vedené exekuce, tentokrát až u Ústavního soudu. O co šlo? Pojďme se podívat na celý případ.

Paní Lenka (jméno jsme změnili) se obrátila na projekt Exekutor má smůlu.cz s žádostí na prošetření její exekuce od PROFI CREDITU. Po vyhodnocení jejích podkladů jsme dospěli k závěru, že zde skutečně existuje šance na zastavení této exekuce. Paní Lenka pak poslala vše potřebné advokátovi, který se pustil do zastavování její exekuce.

Exekutor tuto exekuci skutečně zastavil, avšak v rozhodnutí uvedl, že paní Lenka musí zaplatit náklady exekutorovi a zároveň nemá nárok na tzv. náhradu nákladů řízení (peníze navíc, které by měl PROFI CREDIT zaplatit paní Lence za to, že si na zastavení protiprávní exekuce vzala advokáta). To ale není správné, protože paní Lenka přeci nemohla za to, že proti ní byla vedena protiprávní exekuce. Bylo tedy nutné se odvolat ke krajskému soudu.

Krajský soud v Hradci Králové pak rozhodl, že exekutor skutečně nemá právo na náklady exekuce a paní Lenka mu tedy nemusí nic platit, ale ustanovení o tom, že paní Lenka nemá právo na náhradu nákladů řízení, tam ponechal. To ale bylo v rozporu s dřívějším rozhodnutím Nejvyšší soudu, který  řekl, že v takových případech by měly být tyto peníze poškozeným lidem přiznány. Z odůvodnění nebylo jasné, proč krajský soud paní Lence tyto peníze nepřiznal.  Jedinou obranou proti této nespravedlnosti tak byla ústavní stížnost.

Ústavní soud (rozhodnutí sp. zn. I. ÚS 1707/17) se postavil za paní Lenku a řekl, že takovýmto postupem bylo porušeno její právo na spravedlivý proces, protože paní Lence by měl PROFI CREDIT náhradu nákladů řízení zaplatit. Ústavní soud také poznamenal, že již v minulosti Nejvyšší soud řekl, že pokud úvěrová společnost vede protiprávní exekuci, tak se očividně nechová s dostatečnou mírou pečlivosti. Takže v případě, že je taková protiprávní exekuce zastavena, je to vina úvěrové společnosti. Logicky pak za to musí tato úvěrová společnost zaplatit. V tomto případě z rozhodnutí Ústavního soudu vyplynulo, že společnost PROFI CREDIT má zaplatit náklady na zastavení protiprávní exekuce paní Lenky.

Více o zastavování exekucí od PROFI CREDITU se můžete dočíst v našem článku Jak na exekuci od PROFI CREDITU?

Pokud chcete i vy zjistit, zda vaše exekuce není protiprávní, vyplňte krátký formulář na www.exekutormasmulu.cz a my vám dáme vědět.

Summary
PROFI CREDIT prohrál u Ústavního soudu
Article Name
PROFI CREDIT prohrál u Ústavního soudu
Description
Společnost PROFI CREDIT CZECH, a.s. prohrála u Ústavního soudu, který tentokrát rozhodl, že PROFI CREDIT musí zaplatit náklady na zastavení protiprávní exekuce.
Author
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

5 Comments on “PROFI CREDIT prohrál u Ústavního soudu

Petr Vilt
01/12/2018 at 15:22

Dobrý den, bance jsem nesplatil půjčku. Následně půjčku vymáhala Intrum Justitia cca 132.000. Nyní je dluh 120.000 a penále+odměna exekutora+náklady řízení cca 280.000Kč. Dá se s tím něco dělat?

Odpovědět
Reitmajerová
01/16/2018 at 21:45

na tuhle hnusnou firmu zlodějskou jsem taky doplatila ale ted už 5 rok splácím zlodějům formou insolvence takový kretény bych nechala platit všem co okradli do konce života

Odpovědět
Dvořáčková Věra
01/24/2019 at 23:45

V roce 2009 jsem byla napadena sousedkou .Nejdříve mně uzavřela do kolárny a poté mně otevřela a napadla fyzicky. toto se řešilo 6roků .Podala jsem i žalobu jako trestný čin ale soud se ničím nezabýval. Mněla jsem posudky od lékaře i o ušlé mzdě ,ale vše nadarmo. Nyní ode mne žádá protistrana abych zaplatila jejich náklady,ale na m.oje ublížení na zdraví soud nereagoval. Naopak čekal až udělám chybu a já mám zaplatit veškeré náklady a nemalé protistraně. Nejvyšší soud toto smetl ze stolu a já se nyní budu odvolávat k Ústavnímu soudu .Proti strana mně vydírá s tím že když částku 150.000,-nezaplatím do 14.2.2019 podá na mně exekuci. Ptám se zda bude exekuce podaná v právu nebo se musí počkat až po výroku Ústavního soudu.

Děkuji za odpověď a za radu jak mám postupovat.
Věra

Odpovědět
StevBemnip
01/19/2020 at 21:49

Amoxicillin Clavulanate 125 Tab Price Cheapeast Bentyl Best Website Overseas Effects Of Viagra 25 Mg online pharmacy Rx Pills Direct High Dose Of Amoxicillin Precautions Nolvadex Package Insert

Odpovědět
Profi Credit
02/18/2020 at 13:51

V pátek 21.2.2020 od 10.00 a následně v 10.45 proběhnou u krajského soudu v Českých Budějovicích 2 soudní spory vedené proti společnosti Profi Credit. U jednoho sporu již vydal okresní soud rozsudek č. j. 57 EXE 243/2017 – 99 kde jednoznačně hovoří o tom že úroky u této společnosti jsou lichvou. Citace z rozsudku ,, Znovu s ohledem na výši úroku a celkovou dobu splácení je možno důvodně uvažovat o tom, že jsou splněny znaky lichvy“. Otázka je zda se k tomu přikloní i odvolací soud. Mám za to že by se mnělo bránit co nejvíce lidí které tato společnost dostala do neřešitelné fin.situace. U této společnosti nejde jen o úroky běžně přesahující 100% ale i o likvidační smluvní pokuty běžně přesahující částku 10000,. měsíčně. Čím více lidí se bude bránit tím větší šance že se upraví zákony tak aby takovéto společnosti nemohli v ČR funovat. Společnost Profi Credit je dle mého názoru daleko za hranicí lichvy.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *