Ústavní soud: dluhy se během protiprávních exekucí promlčují

Ústavní soud potvrdil, že se dluh našeho klienta v protiprávní exekuci promlčel, takže již Home Creditu nemusí nic platit. Toto rozhodnutí se vztahuje i na další lidi, kteří mají protiprávní exekuce od jiných úvěrových společností a bank. Pojďme se podívat, jaká byla naše cesta až k Ústavnímu soudu a co to může znamenat pro vás.

Našemu klientovi jsme zastavili protiprávní exekuci od Home Creditu, takže nejdříve došlo ke snížení jeho dluhu o poplatky advokátům, rozhodcům a exekutorům. Home Credit ale i nadále tvrdil, že část dluhu stále existuje, a tak na našeho klienta podal žalobu. Této žalobě jsme se ubránili tvrzením, že Home Credit dobře věděl, že vede protiprávní exekuci, ale nic s tím neudělal. Jinými slovy, Home Credit se nechoval jako řádný věřitel, a proto se jeho pohledávka v protiprávní exekuci promlčela. Home Credit se nechtěl smířit se svoji prohrou, a tak podal ústavní stížnost.

Ústavní soud se ale postavil za našeho klienta a řekl, že Home Credit zahájil rozhodčí řízení (a následně přistoupil k exekučnímu vymáhání) až v době, kdy bylo známo, že jím používané rozhodčí doložky jsou neplatné (Jak poznat rozhodčí doložku?). Home Credit tedy již v momentě nařízení exekuce dobře věděl, že se jedná o exekuci protiprávní. Proto v této exekuci nedošlo k zastavení promlčecí lhůty, jak tomu běžně bývá, ale právě naopak. Promlčecí lhůta běžela i v protiprávní exekuci, takže po 4 letech se pohledávka Home Creditu promlčela, takže ji už nemůže po našem klientovi vymáhat. Home Credit po celou tuto dobu mohl dát celý případ k obecnému soudu, ale neudělal to, takže zde nedošlo k žádnému zásahu do jeho ústavních práv či svobod.

Co to pro vás znamená? Je to další silný argument v boji proti protiprávním exekucím. Otevírá se zde naděje, že po zastavení mnoha protiprávních exekucí budou lidé skutečně bez dluhů. Úvěrové společnosti a banky budou jistě proti tomuto rozhodnutí bojovat, takže nás ještě čeká velká právní bitva. My vás budeme i nadále informovat.

A pozor, netýká se to pouze Home Creditu. Mnoho dalších společností vede protiprávní exekuce. V našem článku Jak poznat exekuci, kterou je možné zastavit, se můžete dočíst, zda jste se i vy nestali obětí protiprávní exekuce.

Pokud chcete, abychom zdarma vyhodnotili vaše exekuce, běžte na www.exekutormasmulu.cz a vyplňte náš online dotazník.

Summary
Ústavní soud: dluhy se během protiprávních exekucí promlčují
Article Name
Ústavní soud: dluhy se během protiprávních exekucí promlčují
Description
Ústavní soud potvrdil, že se dluh našeho klienta v protiprávní exekuci promlčel, takže již Home Creditu nemusí nic platit. Toto rozhodnutí se vztahuje i na další lidi, kteří mají protiprávní exekuce od jiných úvěrových společností a bank.
Publisher Name
Exekutor má smůlu
Publisher Logo
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

2 Comments on “Ústavní soud: dluhy se během protiprávních exekucí promlčují

Alena Kyselova
06/23/2017 at 08:56

Dobry den co je a po jak dlouho se prpmlcuje exekuce,ted sem splatila exukeci VZP a dnes my přisla další.Přitom už davno takovích 5 let u nich nejsem děkuji

Odpovědět
Brianna Owen
06/01/2019 at 01:04

Tento rok 2019 byl pro mě tak blažený, že mi Bůh dal důvod žít znovu šťastně poté, co jsem byl po třech měsících zlomen srdce, když mě manžel opomněl a vrátil se do své milenky. Trpěl jsem a prošel všemi druhy emocionálních mučení, protože jsem nemohl dostat žádnou pomoc, aby se můj muž nevrátil, dokud mi neřekl doktor Wealthy mým spolupracovníkem, který mi dal plné ujištění o tom, že mu může pomoci. ke mě. Byl jsem v kontaktu s doktorem Wealthym a poslouchal jsem jeho slova a následoval instrukce, které mi dal. Mohl byste věřit, že se můj manžel vrátil domů během 12 až 16 hodin, jak řekl on a dnes, moje manželství je obnoveno a jsem tak vděčný, vděčný a vděčný Bohu za to, že používal doktora Wealthyho, aby po třech měsících vrátil mého muže zpět zlomené manželství. Je tam někdo, kdo se musí vrátit zpátky do svého milence nebo potřebuje pomoc jakéhokoliv druhu? Pak navrhuji, abyste se s Dr Wealthyem dostali do kontaktu s jeho e-mailovým ID: wealthylovespell@gmail.com NEBO si ho můžete nechat taky na +2348105150446 pro více informací. Bůh vám žehnej, pane

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *