Jak získat ztracenou úvěrovou smlouvu?

Pokud máte exekuci nařízenou na základě rozhodčího nálezu, je zde šance na její zastavení. U některých případů stačí jen exekuční příkaz a my hned dokážeme říct, zda takovou exekuci je možné zastavit. Jedná se o exekuce od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Komerční banka, Cetelem (BNP Paribas), Finpomoc (Jak poznat exekuci, kterou je možné zastavit?).

U exekucí od společností Profi Credit, Profidebt, SMART Capital, Intrum Justitia a dalších je nutné ještě vyhodnotit původní úvěrovou smlouvu. Ze zkušenosti víme, že se úvěrové smlouvy často ztrácejí při stěhování, a proto vám přinášíme podrobný návod, jak takovou smlouvu můžete opět získat. Původní smlouva totiž musí být uložena v rozhodčím spise na soudě, kam si můžete zajít sami nahlédnout.

Nejprve je nutné mít alespoň jeden exekuční příkaz či jiný dopis od exekutora, byste věděli, na základě čeho byla vaše exekuce nařízena. Jak získat exekuční příkaz se můžete dočíst zde.  

  1. Jakmile máte v ruce exekuční příkaz, hned v prvním odstavci naleznete jméno rozhodce, který o vašem případu rozhodoval. 
  2. Na této internetové stránce vyhledejte jméno rozhodce uvedeného ve vašem exekučním příkazu. Následně se vám zde objeví i adresa rozhodce, což v naprosté většině případů bývá právě adresa, kde rozhodce rozhodl i váš případ.
  3. Podle adresy rozhodce vyhledejte příslušný okresní soud. Pokud má rozhodce adresu v pardubickém okrese, je spis uložen na Okresním soudě v Pardubicích. Pokud má rozhodce adresu v okrese Ústí nad Orlicí, je spis uložen na Okresním soudě v Ústí nad Orlicí. Takto jednoduše zjistíte, kde je rozhodčí spis s původní smlouvou uložen.
  4. K nahlížení do rozhodčího spisu je nutné se na okresním soudu nejprve objednat, a to buď telefonicky či emailem. Jakmile vám soud potvrdí datum a čas, vypravte se na nahlížení.
  5. S sebou si vezměte občanský průkaz, digitální fotoaparát či chytrý telefon a celý spis prostě nafoťte.

Pokud to máte na okresní soud daleko, nevadí! Jednou za čas se odborník vydává zdarma hromadně nafotit více rozhodčích spisů. Tím vám ušetříme nejen čas, ale i peníze. Pokud máte o hromadné nahlížení zájem, napište nám na info@exekutormasmulu.cz

Jak probíhá nahlížení do spisu přímo na soudě?

Jakmile přijdete na příslušný soud, nebojte se justiční stráže zeptat, kudy se máte na nahlížení vypravit. Pracovníkům v nahlížecí místnosti (či v podatelně) se budete muset prokázat občanským průkazem. Až dostanete spis do rukou, je nutné nafotit celý spis jak nejlépe to jde, především pak původní úvěrovou smlouvu, obchodní podmínky, dodatky ke smlouvám, rozhodčí smlouvu a rozhodčí nález. Na závěr nahlížení budete ještě muset podepsat dokument, že jste byli nahlížet do tohoto spisu. Tímto veškeré nahlížení končí a vy se můžete vydat domů.

Nafocený rozhodčí spis pak můžete probrat s nějakou dluhovou poradnou v místě vašeho bydliště nebo nám ho poslat emailem na info@exekutormasmulu.cz.  My vaše nafocené podklady zdarma vyhodnotíme a dále vás budeme informovat o možnostech zastavení vaší exekuce.

Pojďme si vše ukázat na konkrétním příkladu.

Pan Josef si před lety vzal půjčku od společnosti Profi Credit, kterou nakonec nedokázal splácet. Byl tedy vydán rozhodčí nález rozhodcem Mgr. Landsmannem, na základě kterého byla na pana Josefa nařízena exekuce. Pan Josef si přečetl náš článek na blogu a zjistil, že zde existuje šance na zastavení jeho exekuce.

Pan Josef na stránce http://rozhodci.justice.cz/ zjistil, že jeho rozhodce Mgr. Landsmann rozhoduje na adrese: nám. Republiky 53, Pardubice 530 02. Příslušným okresním soudem tedy je Okresní soud v Pardubicích. Následně si pan Josef na internetu našel telefonní číslo na tento soud (+420 466 750 111) a objednal se k nahlížení.

Pak už se jen vydal ve smluvený den a čas na soud a nafotil zde veškeré potřebné materiály, čímž získal svou původní smlouvu spolu s obchodními podmínkami atd. Následně nám vše zaslal emailem na info@exekutormasmulu.cz  My jsme jeho případ vyhodnotili a zjistili, že jeho exekuci je skutečně možné zastavit.  

Summary
Jak získat ztracenou úvěrovou smlouvu?
Article Name
Jak získat ztracenou úvěrovou smlouvu?
Description
V některých případech je při vyhodnocování exekucí potřeba vidět i původní úvěrovou smlouvu. Mnoho lidí ale původní úvěrovou smlouvu už nemá, proto přinášíme návod, jak ji můžete opět získat.
CHCI ZASTAVIT EXEKUCI

5 Comments on “Jak získat ztracenou úvěrovou smlouvu?

frantisek hlavac
03/19/2018 at 14:56

nevim jak to mam udela ochledně exekuci ktere mam propsim o radu

Odpovědět
frantisek hlavac
03/19/2018 at 14:59

jak prosim na chci zastavit exekuci jak

Odpovědět
Dalibor Vranek
03/22/2018 at 07:58

Preji hezky den co mam delat kdyz mam jenom evidencni cislo exekuce a nevim konkretni jmeno dekuji

Odpovědět
Keluphomb
01/17/2020 at 15:31

Medicinali Per Disfunzione Erettile Glucovance Cytotec Vente En Ligne Buy Cialis Buy Meloxicam Online Australia

Odpovědět
Dagmar Mikešková
01/17/2020 at 21:15

Dobrý den.
Dověděla jsem se, že mé splátky u Fér Creditu byly pozastaveny a předány k exekuci. Co mám prosím udělat aby nedošlo k nejhoršímu.
Děkuji za odpověď

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *